XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

 •  

WPROWADZENIE : Słowo Boże  dzisiejszej niedzieli mówi o uczcie, jaką Bóg przygotowuje dla wszystkich ludzi. Chodzi o nasze zbawienie. Zadatkiem tej uczty jest Msza św. Zaproszeni z ewangelii nie chcieli  przyjść, zlekceważyli Króla, który ich zaprosił, wymyślili różne powody nieobecności. Różne są też powody nieobecności katolików na niedzielnej czy świątecznej mszy św. Warto postawić sobie dzisiaj pytanie – dlaczego przyszedłem na mszę św.? Czy z obowiązku co kojarzy się z przymusem , czy z miłości i szacunku do Boga, co kojarzy się z odpowiedzialnością za zbawienie i uświęcenie własne. Przeżywając dzisiaj XX Dzień Papieski, wspierajmy ofiarą do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia i módlmy się by w tym co dzieje się w naszym życiu był obecny Pan Bóg i Maryja Matka Jezusa, której zawierzył swoje życie i Pontyfikat św. Jan Paweł II

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego / kartka czytać/
 2. Dzisiaj po nabożeństwie różańcowym o g. 16.00 prosimy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny
 3. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o g. 17.00, a w soboty o g. 9.00 . W niedzielę nabożeństwo różańcowe o g. 16.00
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto św. Łukasza i jednocześnie Dzień Służby Zdrowia. Z tej racji będziemy sprawować Mszę Św. w kaplicy szpitalnej o godz. 10:15 w int. pracowników Służby Zdrowia, dziękując wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym i pracownikom obsługi naszego krynickiego szpitala za ich niezwykle oddaną służbę na rzecz chorych w trudnym czasie pandemii. Będziemy również prosić dla nich o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo, opiekę Marki Najświętszej oraz wstawiennictwo św. Łukasza.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy – we wtorek Bł. Honorata Kożmińskiego, w czwartek – Św. Teresy od Jezusa, w piątek – Św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża /42/,  w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego
 6. W najbliższy wtorek 13 października br. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju będzie przeżywał swoje Święto Patronalne z ok. 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz 95. rocznicy powstania szkoły. Uroczystej Mszy Św. o godz. 10:00  połączonej z poświęceniem nowego sztandaru szkoły w naszym kościele będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. A wszystkim nauczycielom z okazji ich święta składamy serdeczne podziękowania za trudną pracę nauczania i wychowania młodzieży i życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha św. i życzliwości wychowanków  oraz   należnego szacunku społecznego

 

 

 

 

 

                                                                        – 2 –

                                                                         

 1. We wtorek 13 października wspomnienie objawienia Matki Bożej Fatimskiej – zapraszamy o g. 17.00 na Różaniec fatimski wokół kościoła wszystkich, a szczególnie        Kandydatów do Bierzmowania i Rodziców  na kolejne  spotkanie formacyjne.
 2. Spotkania formacyjne : W poniedziałek o g. 19.30 próba chóru, w środę o godz. 15.00 ministranci młodsi o godz. 19.00 ceremoniarze, w czwartek o 15.00 ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi o 18.00 lektorzy starsi, Caritas po mszy św. wieczornej, w piątek o 15.20 aspiranci o 16.00 kandydaci, Spotkanie Grupy Młodzieżowej Ruchu Światło-Życie w piątek na godz. 18:30 w salce w kościele nad zakrystią, w sobotę o 10.30 kurs lektorski.
 3. Od dzisiaj przez kolejne niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać znicze. Dochód ze sprzedaży zniczy będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów formacyjnych dla młodzieży z naszej parafii
 4. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego młodzież i członkowie Stowarzyszeń i Grup Apostolskich zbierają ofiary do puszek  na  Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia do nauki dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel .
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  Wieczoru Uwielbienia , który odbył się w ubiegłą niedzielę i księdzu Pawłowi. Dzięki świadectwu ojca rodziny pana Grzegorza mogliśmy się przekonać jakie łaski przynosi odmawianie różańca i szczere poszukiwanie prawdy o miłości i miłosierdziu Pana Boga  za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Siostry Faustyny
 6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwu: Szkwarłów, Łasiów, Doroty i Piotra Konarów, Wojtarowiczów,  Marii i Mieczysława Konarów oraz paniom Annie Jeż i Renacie Złotek. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinie państwa Czechów z bloku 18 . Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku nr 8. Serdeczne Bóg zapłać składamy panom, którzy poprawili odpadające podstopnice na schodach do kościoła, panu Piotrowi Majchrowiczowi za opryskanie chwastów i paniom za obcięcie róż przy pomniku św. J.P.II
 7. Na stolikach są wyłożone kartki na wypominki , które można sobie zabrać  aby wypisać imiona i nazwiska zmarłych za których pragniemy się modlić w listopadzie czy przez cały rok.
 8. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Świat Misyjny, Miłujcie się. W dzisiejszym gościu warto przeczytać o nowej encyklice papieża Franciszka o budowaniu bardziej braterskiego społeczeństwa i drugi artykuł ‘ dostałem obuchem w łeb”.  W zakrystii są jeszcze do nabycia dwa „Kalendarze Rolników”  oraz kalendarze ścienne  misyjne .
Comments are closed.