XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020

•

WPROWADZENIE : W dzisiejszej Ewangelii słyszymy przypowieść o dzierżawcach winnicy. W przypowieści chodzi o jakość plonów i owoców, które należą się Gospodarzowi, ale również chodzi o jakość dzierżawców. Niestety, dzierżawcy z przypowieści zaczęli się uważać za właścicieli. Rzuca się w oczy ich niewdzięczność, która symbolizuje zatwardziałość serca. Przypomina się tutaj pieśń wielkopostna „ ludu mój, ludu , cóżem ci uczynił? W czymem zasmucił, albo w czym zawinił? Jam ciebie szczepił winnico wybrana, a tyś mnie octem poił swego Pana” .Bez Boga człowiek nie zbuduje świata bardziej ludzkiego. Bunt przeciwko Bogu zaślepia ludzi, znieczula ich sumienia dlatego świat staje się coraz bardziej nieludzki .Módlmy się byśmy przynosili owoce dobra i przyczyniali się do uświęcenia siebie, naszych rodzin i świata. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na cele inwestycyjne w parafii.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego / kartka czytać/
  2. Dzisiaj po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a na mszy św. o g. 12.30 Dzień skupienia dla narzeczonych.
  3. Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dzisiaj ok. godz. 19:45 (po Mszy Św. wieczornej). Świadectwem podzieli się z nami Grzegorz Czerwicki z Nowego Sącza, który jest autorem książki pt. „Nie jestem skazany”. Książki można nabywać dzisiaj po każdej Mszy Św. i po Wieczorze Uwielbienia. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o g. 17.00, a w soboty o g. 9.00 . W niedzielę nabożeństwo różańcowe o g. 16.00
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy – w poniedziałek św. Faustynę Kowalską, w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej o g. 17.00 różaniec, Nowenna do MBNP i Apel Jasnogórski.
  6. Prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „ STOP LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „ parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religia katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki.
  7. Spotkania formacyjne : W poniedziałek  o g. 19.30 próba chóru, Wtorek – Grupa Apostolstwa Trzeźwości po mszy św. wieczornej, DSM w środę o 16.00 i w niedzielę o 10.00. W środę o 15.00 ministranci młodsi, o 19.00 ceremoniarze. W czwartek o 15.00 ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi o  18.00 lektorzy starsi, Akcja Katolicka w czwartek po mszy św. wieczornej, w piątek o 15.20 aspiranci o 16.00 kandydaci, spotkanie Grupy Młodzieżowej  Światło-Życie w piątek o godz. 18:30 w salce w kościele nad zakrystią. W sobotę 10.10.2020 rozpocznie się w naszej parafii kurs lektorski dla ministrantów starszych. Pierwsze spotkanie o godz. 10.30 w salce nad zakrystią.
  8. Nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. o. Pio  w sobotę o godz. 18:15.
  9. Parafialny Zespół Synodalny prosimy na spotkanie w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 16:40.W przyszłą niedziele z racji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy  młodzież i stowarzyszenia o przeprowadzenie tej zbiórki.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwu: Konickich, Jeleniów,Jareckich, Kostrzewów z bloku 18 i pani Grażynie furman, za ofiary na kwiaty dziękujemy  paniom Alicji Buczek i Janinie Piwko. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców domów prywatnych przy ulicy Reymonta.
  1. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Świat Misyjny, Miłujcie się. W zakrystii są jeszcze do nabycia „Kalendarze Rolników”  oraz kalendarze ścienne z bł. Janem Pawłem II i misyjne .