XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

Po kilkumiesięcznej przerwie powracamy do niedziel synodalnych. Miesiąc październik będzie przenikać myśl o naszym zaangażowaniu jako parafia w ewangelizowanie innych osób. Jest to misja jaką otrzymaliśmy na chrzcie św. Wszyscy mamy obowiązek umacniania osobistej wiary i troski o wiarę innych ludzi. Módlmy się zatem gorąco aby nigdy nie wygasł  w nas zapał do dawania świadectwa chrześcijańskiego życia i byśmy odważnie podejmowali w naszych rozmowach tematy związane z wiarą w Boga.  Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Piotra Boracę, który przed laty pracował u nas jako wikariusz, obecnie posługuje jako misjonarz w Republice Środkowej Afryki w Bagandu. Ks. Piotr wygłosi dzisiaj do nas homilię.

1. Msze św. dziś o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00.
  2. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o 9.30, a na Mszy Świętej o godz. 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
  3. Od czwartku – 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W niedziele różaniec będzie o godz. 16.00, w dni powszednie różaniec będzie o godz. 17.00 z Komunią św., a następnie Msza Święta. W soboty różaniec o godz. 9.00 z racji, że wieczorna Msza Święta jest już z Niedzieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przygotowujących się do I – Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
  4. Od czwartku – 1 października Msza Święta wieczorna o godz. 00. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wacława męcz., we wtorek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę: św. Hieronima, prezb. dok. Kośc., w czwartek: św. Terese od Dzieciątka Jezus, dziew. dok. Kośc., w piątek: św. Aniołów Stróżów. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów, szczególnie Panu Michałowi Kozubskiemu naszemu kościelnemu.
  6. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec, nowennę do MBNP i Mszę Świętą w intencjach nowennowych.
  7. W I czwartek miesiąca – całodzienna adoracja N.S i spowiedź od godz. 16.00. Od godz. 10.00 adorację prowadzi grupa św. Ojca Pio, od godz. 15.00 grupa św. Michała Archanioła. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania do służby Bożej w Kościele.
  8. W I piątek miesiąca – modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami misje oraz wynagradzamy Sercu Jezusa za grzechy i niewierności. Bardzo prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i udziału w nabożeństwie pierwszego piątku. Do chorych w piątek udamy się: ks. Marcin od godz. 13.00, ks. Paweł od godz. 14.00, ks. Piotr od godz. 14.30. Prosimy aby chorych na pierwszy piątek zgłaszać w zakrystii, nadal można zgłaszać chorych, których szafarze odwiedzą z Komunią Świętą w niedzielę. Spowiedź w I piątek od godz. 16.00.
  9. W I sobotę miesiąca – zapraszamy na różaniec, rozważanie i Mszę Świętą ku czci Niepokalanego Serca NMP od godz. 9.00. Również w sobotę nasza parafia wraz z parafią Św. Antoniego zapraszają na kolejny VII Męski Różaniec. Rozpoczęcie w naszym kościele o godz. 9.00. W Męskim Różańcu będą brali udział Wojownicy Maryi z Nowego Sącza.
  10. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W czwartek o 17.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. DSM w środę o godz. 16.00 i w niedzielę o godz.10.00. We czwartek – 1 października Kandydaci do Bierzmowania, klas 8 przychodzą na Nabożeństwo Różańcowe, podczas którego otrzymają Różańce Święte, jako kolejny etap przygotowania do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.Grupa Młodzieżowa Ruchu Światło-Życie zaprasza w pierwszy piątek na godz. 19:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Mszą Świętą ok. godz. 20:00. W piątek na nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie DSM i LSO oraz uczniów klas 7 – przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  11. Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w niedzielę 4 października 2020 roku ok. godz. 19:45 (po Mszy Św. wieczornej). Świadectwem podzieli się z nami Grzegorz Czerwicki z Nowego Sącza. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza wszystkich czcicieli na uroczystość Świętych Archaniołów i wspólne czuwanie modlitewne w parafii MB Wniebowziętej we wtorek 29.09.20 na godz. 17.00, zakończone Mszą Świętą o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  13. Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy-Zdroju informują, że w dniu 1 i 2 października 2020 r na Stacji PKP w Krynicy-Zdroju odbędzie się wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2019. Dystrybucja żywności odbędzie się 1 października od godz. 9.00 do godz. 13.00 nazwiska od litery A do M oraz 2 października od godz. 9.00 do 13.00 nazwiska od litery N do Ż.
  14. Parafia NSPJ w Krynicy-Zdroju zaprasza na Mszę Świętą plenerową ku czci św. Franciszka z błogosławieństwem zwierząt i właścicieli w niedzielę 4 października 2020 na godz. 16.00. Dokładny plan na plakacie w gablocie.
  15. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Kaliszów, Brodów, Kmaków. Za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Toruńskich, Dudzików, Myjaków, Stawińskich, Szyszków, Lukasów oraz pani Marii Nowak. Do sprzątania prosimy mieszkańców Pawilonu nad Kryniczanką, bl. 22 A i bl. 16. Bóg zapłać panu Robertowi Adamik za blachę i panom: Józefowi Pulit, Janowi Piotrowskiemu, Rudolfowi Pieróg za pracę przy dachu.
  16. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych czasopism religijnych, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Wszystkie czasopisma znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła. W zakrystii do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł, a także kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II w cenie 6 zł.