XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – Kościoła. Przez swoją prace, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać nasze chrześcijańskie powołanie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżyć do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. W oczach Boga każdy ma szanse. Dla Niego nigdy nie jest za późno. Dla Boga wszyscy jesteśmy dziećmi zaproszonymi do współpracy w trosce o winnicę królestwa Bożego. Najświętsza ofiara na której zgromadziliśmy się, to dla nas zadanie by przez nią uświęcać siebie i świat. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, aby ludzie mediów służyli prawdzie i dobru.
  2. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do św. Michała Archanioła.
  4. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. W tym tygodniu w liturgii:

• W poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • W środę – św. Ojca Pio
  1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na Jasną Górę na XXXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele z soboty na niedzielę o północy. Koszt przejazdu 50, -zł. Zapisy u Pani Barbary Gomółka pod nr tel. 797 454 629, lub w zakrystii. W drodze powrotnej przewidziane jest zwiedzanie kościoła ojców Pijarów Przemienia Pańskiego w Krakowie.
  2. Najbliższa niedziela – 27 września – będzie Dniem Modlitw o Trzeźwość w naszym narodzie oraz przebłagania i wynagrodzenia za grzechy przeciw trzeźwości. W tym dniu odbywa się także Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.
  3. W Piątek 25.09 odbędzie się kolejna edycja akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” o godz. 15.00. Podobnie jak w poprzednich latach także i w ten piątek zgromadźmy się przy rondzie obok szpitala – modląc się w intencji pokoju i sprawiedliwości i za prześladowanych chrześcijan. Serdecznie zapraszamy.
  4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: DSM w środę o 16.00 i w niedzielę o 10.00. Na spotkanie w środę zapraszamy chętne dziewczynki z klas III i starsze, które chciałyby należeć do grupy DSM. Zapraszamy także chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby należeć do LSO. Pierwsze spotkanie dla kandydatów w piątek o godz. 16.00. Spotkanie Kręgu Biblijnego w sobotę 26 września o godz. 17.00. Na to spotkanie bardzo prosimy o przeczytanie Czwartego Rozdziału Ewangelii wg. Świętego Marka.
  5. W tym roku, w rejonie Krynica-Muszyna odbędzie się XX-edycja „Szlachetnej Paczki” Prosimy chętne osoby, które chciałyby się zaangażować w wolontariat, lub zostać darczyńcami. Prosimy także informować o rodzinach, które potrzebują pomocy. Zgłoszeń dokonujemy u księży z naszej parafii.
  6. Prosimy aby w zakrystii zapisywać chorych do których szafarze będą zanosili Komunie Świętą w niedziele.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Mrozów, Pulitów, Jaroszów oraz pani Krystynie Majerczyk. Za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Semlów, Wójtowiczów, oraz pani Marii Witowskiej. Do sprzątania prosimy mieszkańców bl. 18.
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych czasopism religijnych, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Wszystkie czasopisma znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła. W zakrystii do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł, a także kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II w cenie 6 zł.