XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

 

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do okazywania miłosierdzia naszym bliźnim. Każda Eucharystia jest bowiem źródłem miłosierdzia, z którego wszyscy możemy czerpać, abyśmy później w naszym postępowaniu wobec innych sami byli miłosierni. Niech zatem nasz pobożny udział w tej Mszy Świętej otworzy nasze serca na dar Bożego przebaczenia, które staje się naszym udziałem, i pomoże nam jeszcze bardziej dostrzec w nas to, co może służyć innym i otworzy nasze serca na ich potrzeby.

Dzisiaj również w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania. Módlmy się więc za wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowywanie młodego pokolenia, aby ich posłudze towarzyszyło Boże błogosławieństwo i łaska.

 1. W tym tygodniu w liturgii:
 • W Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.30 będzie droga Krzyżowa. Rozpocznie się też nowenna do św. Ojca Pio. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka w tym dniu naszymi ofiarami będziemy wspierali Ziemię Świętą.
 • W Środę – wspomnienie św. Korneliusza pap. i Cypriana bp., męcz.
 • W Piątek – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski
 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na Jasną Górę na XXXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd z przed naszego Kościoła z soboty na niedzielę o północy. Koszt przejazdu 50, -zł. Zapisy u Pani Barbary Gomółka pod nr tel. 797 454 629, lub w zakrystii. W drodze powrotnej przewidziane jest zwiedzanie kościoła ojców Pijarów Przemienia Pańskiego w Krakowie.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 3. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy naszymi ofiarami do puszek wspierali Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W najbliższą sobotę 19 września Grupa Młodzieżowa Ruchu Światło – Życie uda się w pielgrzymce do „Kapliczki leśnej MB Saletyńskiej na Głębokim”. Wyjście spod kościoła o godz. 15.00, w drodze Koronka i Różaniec, a przy kapliczce Eucharystia. Zapraszamy chętnych do udziału.
 5. Spotkanie formacyjne w tym tygodniu: W środę o godz. 15.00 ministranci młodsi, W czwartek o godz. 15.10 ministranci starsi o godz. 16.00 lektorzy młodsi. W piątek o godz. 15.20 aspiranci. W środę na Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie uczniów klas 3, przygotowujących się do I – Komunii Świętej wraz z rodzicami. Zapraszamy Młodzież naszej parafii – klasy 7 i 8, szkoły średniej i studentów – na spotkanie Grupy Młodzieżowej Ruchu Światło – Życie w piątek na godz. 19.00 w salce w kościele nad zakrystią. W niedzielę – 20 września na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci do Sakramentu Bierzmowania złożą deklaracje o swojej chęci przygotowania i przyjęcia tego Sakramentu. Jeżeli w parafii są jeszcze osoby, które chcą się przygotować do Bierzmowania, a jeszcze rodzice ich nie zgłosili, bardzo prosimy o kontakt z Ks. Marcinem w tym tygodniu.
 6. W dniu 18 września 2020 z Powroźnika wyruszy pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą św. Jakuba Młodszego Apostoła liczącą ponad 35 km. Zapisy przez stronę edk.org.pl. W naszej parafii w tym roku EDK nie odbyło się ze względu na pandemię, ale będzie zorganizowane na wiosnę.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Pierogów, Pachów, Fiedorów, Migasów, Katarzynie i Januszowi Jurkowskim, paniom: Janinie Jurkowskiej, Teresie Mitro, Beacie Sekuła, Stanisławie Kalickiej, Barbarze Pietrucha. Za ofiarę na kwiaty dziękujemy: rodzinom państwa: Ziajów, Katarzynie i Bogusławowi Mitro, paniom: Marii Smackiej, Magdalenie Kirc, Annie Salamon, Celinie Zielińskiej, Barbarze Witowskiej, Krystynie Jurkowskiej. Do sprzątania prosimy mieszkańców bl. Akademii Rolniczej.
 2. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych czasopism religijnych, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Wszystkie czasopisma znajdziemy na stolikach przy wyjściach z kościoła. W zakrystii do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł, a także kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II w cenie 6 zł.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy nasza parafiankę + Stefanię Skwarek. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…
Comments are closed.