XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

                               

 

WPROWADZENIE : Gromadząc się na niedzielnej Mszy Świętej, doświadczamy obecności Boga i Jego miłości pośród nas. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do czujności i odpowiedzialności za siebie nawzajem, ponieważ wzywa nas do upomnienia  braterskiego.  Na ogół nie lubimy, gdy ktoś nas poucza, upomina, zwraca uwagę. Prawda jest jednak taka, że im bardziej kogoś kocham, tym bardziej mam prawo i obowiązek go  upomnieć, bo upomnienie jest ważnym elementem wychowania.

Jednym z najważniejszych przykazań, o którym powinniśmy sobie wzajemnie przypominać, jest obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane (zob. KKK 2178, 2180). Otoczmy modlitwą dziś podczas mszy św.  i w czasie adoracji NS dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców u progu rozpoczętego Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na cele inwestycyjne w parafii.

 

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 9.30 , a o g. 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych                                                                        
  2. We wtorek 8.09. – Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji
  3. Spotkanie DSM w środę o 16.00 i w niedzielę o 10.00. W środę o 15.00 ministranci młodsi, a o g. 20.00 ceremoniarze. W czwartek o 15.10 ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi o 17.30 lektorzy starsi. W piątek o 15.30 aspiranci. 
  4. Nabożeństwo modlitewne Grupy św. o. Pio w sobotę o godz. 17:00. .Spotkanie   Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:00, Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. wieczornej o g. 19.00 
  5. Zapraszamy Młodzież naszej parafii – klasy 7 i 8, szkoły średniej i studentów –  na spotkanie Grupy Młodzieżowej Ruchu Światło-Życie w piątek na godz. 19:00 w salce w kościele nad zakrystią.
  6. We wtorek – 8 września, zapraszamy uczniów klas 8 wraz z Rodzicami na Mszę Świętą o g. 19:00 i spotkanie organizacyjne, podczas którego rodzice zapiszą swoje dziecko do Bierzmowania i otrzymają informacje związane z całorocznym przygotowaniem.
  7. Odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej, w terminie od 4-go do 8-go września br. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie i na stronie internetowej.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa :Śmiałków, Marii i Wiesława oraz Heleny i Jerzego Krzeszowskich, Ireny i Mariana Ziębów, a za ofiarę na kwiaty rodzinie państwa Kruczków. Następnie prosimy mieszkańców ul. Ludowej
  9. Wczoraj na mszy św. o g. 9.00 wnieśliśmy uroczyście do naszego kościoła relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty i obieramy Ją na patronkę wszystkich dzieł charytatywnych w naszej parafii , a zwłaszcza Oddziału Parafialnej Caritas. Przy okazji przypominamy wszystkim wiernym, że Koronkę do Miłosierdzia Bożego  w naszym kościele odmawiamy rano przed mszą św. o g. 6.30 i 9.00 oraz przed mszą św. wieczorną o g.19.00, w każdy piątek.
  10. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
Comments are closed.