XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

WPROWADZENIE : Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą, przedostatnią niedzielę sierpnia. W I czytaniu prorok Izajasz obrazowo tłumaczy, że kluczem do szczęśliwej przyszłości człowieka i pewnego jutra jest odczytywanie Bożej woli i poddanie się jej, jak uczynił to Eliakim. Trzeba chcieć i umieć zachwycić się  mądrością Boga , zachęca św. Paweł w II czytaniu. A w Ewangelii ważne jest dzisiaj pytanie Jezusa  –   „ a wy za kogo Mnie uważacie ?„ Jezus pyta o to, kim On jest dla mnie –  a o tym świadczy stan mojej duszy- jaki  jest stan mojej duszy w tej chwili?, czy np. mogę Go przyjąć w komunii św.? Podążajmy  za Piotrem , który wyznaje Bóstwo Chrystusa, bo Chrystus jego wyznaczył na Swego następcę i zapewnił, że potęga zła nie pokona kościoła. Przyjmijmy otwartym sercem nauczanie Chrystusa i trwając w jedności z Chrystusem w Jego Kościele ,wspierajmy modlitwą obecnego Papieża Franciszka .

1. W poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła
  2. We wtorek 25 VIII zakończy się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasnej Górze Składamy serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom, którzy modlili się także w naszych intencjach i w intencji swoich rodzin i Ojczyzny
  3. W środę – 26.08.2020 r. – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte wg. porządku półświątecznego czyli  o g. 7.30, 9.30, 17.00, 19.00. Msza św. za śp. Barbarę Sowa będzie o g. 7.30, za śp. Beatę Drożdż i jej rodziców o. g.9.30, o zdrowie i bł.B.dla doktora Antoniego Gucwy o  17.00 i o g. 19.00 nowenna do MBNP i msza św. w intencjach  nowennowych i o dary Ducha św. dla Sebastiana.
  4. W czwartek – Św. Moniki
  5. W piątek – św. Augustyna
  6. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę składali ofiary do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie /7.340 zł./Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Citaków, Olechów,Motyków, Darów, Grońskich, Indyków i Jagodzie Skotnickiej, a za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa : Gawlików, Szurlejów, Kochanów, Majerskich i  pani Stanisławie Grońskiej. Następnie prosimy do sprzątania c.d ul. Kraszewskiego. Bóg zapłać panu Krzysztofowi  Matuła za skoszenie trawy przy pomniku  św.. J.P.II i wokół plebanii
  8. Powracającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy szczęśliwego powrotu do rodzinnych domów, a przybyłych na wypoczynek serdecznie witamy i życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać cała wkładkę o narodzinach Solidarności, a w Niedzieli – warto przeczytać „ gdybyś naprawdę uwierzył” i „ najlepiej zacząć od kołyski”. Serdecznie polecamy także Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci