XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

WPROWADZENIE : Bracia i siostry, przeżywamy tę niedzielę tuż po święcie Wniebowzięcia NMP. Sto lat temu cały Kościół wzywał Polaków do modlitwy o ratunek przed bolszewikami i jak ufamy, Bóg przyszedł nam z pomocą. Niewiasta Kananejska z dzisiejszej Ewangelii św. przez uporczywą i pokorną modlitwę wyprosiła łaskę dla swego dziecka. Zastanówmy się – czy w obliczu współczesnej presji ideologii wrogich Bogu, życiu ludzkiemu i rodzinie, gdy tak wiele dzieci Kościoła jest nękanych przez złego ducha, chowającego się za parawan  tolerancji czy postępu – nie jest konieczny potężny krzyk : „ Panie ulituj się nad nami”? Doznając łaski i miłosierdzia Chrystusa w czasie tej Eucharystii módlmy się także w intencji narodu libańskiego i wspierajmy ofiarą do puszek mieszkańców Bejrutu, dotkniętych eksplozją materiałów wybuchowych.

1. „ Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się jutro w poniedziałek 17 VIII 2020 r. Mszą Świętą o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej , a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze Postarajmy się włączać w duchowe pielgrzymowanie.
  2. Jutro w liturgii wspominamy św. Jacka, kapłana
  3. W środę zapraszamy na nowennę do MBNP i mszę św.  o g. 19.00.
  4. W tę środę 19 dnia miesiąca modlić się będziemy po każdej mszy św. do św. Józefa i będziemy polecać Jego opiece cały Kościół i nasze rodziny. Serdecznie zapraszamy , by przy zapalonej świeczce wotywnej za dobrowolną ofiarą  polecać św. Józefowi także swoje osobiste intencje. Tyle jest problemów w naszych rodzinach, prośmy Go o ratunek jako patrona rodzin.
  5. W czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata
  6. W piątek – św. Piusa X, Papieża
  7. W sobotę – Wspomnienie najświętszej Maryi Panny Królowej
  8. Witamy odpoczywających na wakacjach i urlopach . Życzymy dobrego, spokojnego wypoczynku. Przypominamy porządek mszy św. : g. 7.30, 9.30, 11.00,12.30,19.00. W dni powszednie msze św. o g. 6.30,9.00 i 19.00.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej  na stolikach są wyłożone:  Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Promyczek Dobra dla dzieci  i Misyjny Informator . Serdecznie polecamy lekturę tych religijnych czasopism.
  9. W imieniu swoim i Waszym składam serdeczne Bóg zapłać Ojcu Czesławowi Tomaszewskiemu , mojemu koledze z klasy licealnej , krynickiemu rodakowi, Jezuicie z Prowincji Krakowskiej – za tak ofiarną pracę w naszej parafii przez półtora miesiąca, zwłaszcza za gorliwy dyżur w konfesjonale. Życzymy Księdzu Czesławowi dużo zdrowia i owocnej dla Boga i ludzi dalszej posługi misjonarskiej pod płaszczem naszej Patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.