XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

WPROWADZENIEKażdy w życiu obiera jakiś cel, do którego wytrwale dąży. Mówi o tym również dzisiejsza Ewangelia w przypowieści o skarbie ukrytym w roli i o perle. Sprzedać wszystko, co się ma, by osiągnąć zamierzony cel, to jest jakaś logika. Ktoś kto poznaje Boga i rzeczywiście chce dla Niego żyć, inwestuje wszystko,  co ma, aby być jak najbliżej Niego i nie chodzi tu wcale tylko o pieniądze. Wystarczy ukierunkować swoje życie na Boga i dobra nadprzyrodzone . To jest dopiero prawdziwa  mądrość.  W poszukiwaniu takiej mądrości człowiek może się pomylić lub może zostać oszukanym. Warto więc prosić Boga czyli się modlić – jak to czynił Salomon; o serce rozumne, zdolne  odróżnić  dobro od zła. Niech pobożne  uczestnictwo w tej niedzielnej Eucharystii pomoże nam utrwalać w sobie dobro i wzrastać w prawdziwej mądrości.

W tym tygodniu w liturgii:

1. We wtorek – wspomnienie św. O. Charbela zakonnika
  2. W środę – wspomnienie św. Marty – g. 19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań.
  3. W piątek – Św. Ignacego Loyoli, kapłana., patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych
  4. W I sobotę miesiąca – wspomnienie  św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora kościoła. Rocznica Powstania Warszawskiego/1944 r/. Zapraszamy na mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00 i na różaniec i rozważanie pierwszo-sobotnie bezpośrednio po mszy św. w czasie wystawienia NS. Będziemy się modlić o pokój na świecie, o zgodę  i jedność Polaków , o wiarę w naszych rodzinach i o ustanie  W I sobotę czyli  1 sierpnia od południa do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św., odmówić modlitwę w int. Ojca świętego . Ważna jest dyspozycja wewnętrzna, czyli wykluczenie jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego i wzbudzenie intencji zyskania odpustu.
  5. Postarajmy się w sierpniu podjąć abstynencję od alkoholu i ofiarować Bogu za uzależnionych od alkoholu jako duchową pomoc w wyjściu z tego straszliwego nałogu.  Można to postanowienie zapisać w Księdze Trzeźwości przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
  6. W gablocie jest afisz informujący o KRYNICKIM MĘSKIM RÓŻAŃCU, rozpoczęcie o godz. 9:00 Mszą Świętą 1 sierpnia w kościele zdrojowym

– 2 –

1. W przyszłą I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o g. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Pakoszów, Obrzutów, Steców i p. Kazimierze Król, za  ofiary na kwiaty rodzinie  państwa Dulaków-Grzebyków, panu Andrzejowi Król i paniom: Marii i Wandzie Grzebyk, Annie i Eugenii Rapacz, Stanisławie Rapacz. Następnie do sprzątania kościoła prosimy c.d. ulicy Kraszewskiego łącznie z dawną cegielnią.
  3. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  4. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra. W Gościu warto przeczytać : „ jak kształtować swoje relacje z teściową” , „ wirus nas sprawdza” a w NIEDZIELI warto przeczytać „ jak rozpoznać chorobę uzależnienia i jak ja skutecznie leczyć”
  5. Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali wodę święconą w małych buteleczkach, którą można sobie zabrać za dobrowolną ofiarą do domu. Są do nabycia Kalendarze O. Pio na 2021 rok. Prosimy, by ich rozprowadzeniem zajęli się członkowie grupy Św. O. Pio.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej naszej Patronki. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  7. W związku z nasilającą się pandemią w naszym rejonie poddaliśmy nasz kościół dezynfekcji i bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się podanych zasad:
  8. Zdezynfekuj ręce przed wejściem do kościoła!!!
  9. Załóż maseczkę ochronną lub przyłbicę zakrywającą usta i nos!!!
  10. Załóż rękawiczki jednorazowe!!!

Dbaj o zdrowie swoje i innych!!!