XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

WPROWADZENIE : Witamy Was serdecznie Bracia i Siostry, Parafianie i Goście w kolejną wakacyjną niedzielę. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak zmieszane ze sobą, iż często nie wiemy co mamy robić. Na pewno  nie wolno nam przyzwalać na zło i go pochwalać czy wybierać – poucza nas dzisiaj Jezus. Zło będzie do końca świata i w kościele, i w rodzinach i w nas samych, ale powinniśmy właśnie od Boga czerpać siłę do nawrócenia i pokonania szatana bo z pewnością przyjdzie czas na oddzielenie chwastów od pszenicy. Rozpoczynając XXI Tydzień św. Krzysztofa otaczamy naszą serdeczną modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących Z wiarą prosimy o opiekę i błogosławieństwo Boże na każdą naszą podróż, chociażby tę krótką i codzienną, by dobry Bóg zachował nas od niebezpieczeństw, a zwłaszcza wypadków drogowych. Dzisiaj wspieramy ofiarą i modlitwą Seminarium Duchowne w Tarnowie, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę na ten cel.

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i odnowienia sił duchowych

W tym tygodniu w liturgii:

1. W poniedziałek – wspomnienie Bł. Czesława,
  2. W środę – wspomnienie Św. Marii Magdaleny. O g. 19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań.
  3. W czwartek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  4. W piątek – wspomnienie Św. Kingi, dziew., drugorzędnej patronki Diecezji O godz. 18.45 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św..
  5. W sobotę – święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa.
  6. W przyszłą niedzielę z inicjatywy Akcji Katolickiej będzie można sobie nabyć za dobrowolną ofiarę małe buteleczki z wodą święconą, którą powinniśmy mieć w domu i w domowych kropielnicach, ponieważ w czasie pandemii nie można jej przetrzymywać w kropielnicach w kościele ze względów sanitarnych
  7. Szkoła policealna TEB Edukacja w Nowym Sączu zaprasza na zajęcia. Szczegóły na plakacie
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinie państwa Wiktorów i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Augustyńskich, Nosalów, Pustułków, Kowalczuków i paniom : Stanisławie Ochwat, Marii Bebak, Ninie Opiela, Marii Pociecha, Zofii Lorens. Następnie do sprzątania prosimy kolejnych mieszkańców ul. Kraszewskiego .
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz gościom i parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej . Bóg zapłać Zespołowi z Ukrainy za uczestnictwo wokalno-muzyczne w liturgii na wszystkich dzisiejszych mszach świętych
  10. W „ Niedzieli” warto przeczytać artykuł – Przed Bogiem i historią, Jakie są przejawy zła w naszych czasach, a w Gościu Niedzielnym – Odnaleźć to co łączy. Także są dobre artykuły w Miłujcie się i Promyczku dla dzieci.
  11. Teraz modlitwa błogosławieństwa pojazdów, a po błogosławieństwie będzie pokropienie każdego pojazdu i możliwość nabycia pamiątki i breloczka.