XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

WPROWADZENIE : Chrystus Pan w dzisiejszej Ewangelii opowiadając przypowieść o siewcy – daje nam pośrednio odpowiedź na nasze wątpliwości – dlaczego jest jeszcze tyle zła w dzisiejszym świecie, chociaż Królestwo Boże głosi się już od wieków? Dlatego ,bo ciągle jeszcze Boże Słowo pada na drogę, skały i ciernie , a to nie jest grunt na którym wyrasta dobry plon. Wierzymy jednak, że w każdym z nas jest trochę dobrej ziemi i na niej właśnie wyrośnie stokrotny owoc, także dzięki tej Mszy św. niedzielnej, którą rozpoczynamy. Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich – polecajmy Bogu wszystkich Polaków, którzy swoim głosem  będą decydować o wyborze Prezydenta  i przyszłości Ojczyzny.

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich Gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i wzmocnienia ducha.
  2. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej, w środę – św. Bonawentury, w czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w sobotę – św. Szymona z Lipnicy. W tym dniu msza św. rano o g. 6.30 będzie w kaplicy na plebanii, której patronuje św. Szymon z Lipnicy.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  pod hasłem „ Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa ”. Istota tego tygodnia – to modlitwy za kierowców i podróżujących oraz apel  do kierowców , aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy. Po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w int. kierowców oraz wszystkich użytkowników dróg . Podczas poświęcenia będą rozdawane pamiątki i obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
  4. „ Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki.

Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

– 2 –

1. W przyszłą niedzielę składka na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie, które utrzymuje się tylko ze składek wiernych. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za naszego obecnego alumna Patryka, tym bardziej więc poczuwajmy się do hojniejszego wsparcia.
  2. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje Radzie Duszpasterskiej, Grupom Apostolskim, Stowarzyszeniom i wszystkim Parafianom za Msze święte w jego intencji, za prezenty i życzenia z ok. 45 rocznicy kapłaństwa i 25 rocznicy duszpasterzowania w tej parafii. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w parafii z I  niedzieli lipca 3.620 zł. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Kubasów, Domitrów, Rogożów, paniom Irenie Aleksander i Beacie Magiera ,za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Widełków, Świedzińskich, Potoczków, paniom : Zofii Czech, Janinie Marcisz i panom Zbigniewowi Jacher i Lesławowi Mirek. Następnie do sprzątania prosimy  mieszkańców ul. Kraszewskiego po obu stronach. Dziękujemy Panom : Lucjanowi Sekuła i Krzysztofowi Matuła za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać p. Rybarskiej, Michałowi Hebda, p. Stanisławie Gawlak oraz wszystkim paniom,  które w każdą sobotę i poniedziałek pomagają przy sprzątaniu kościoła.
  3. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra i „Mały Gość Niedzielny”. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły: „ czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni twierdzą, że nie kochali się naprawdę?” , a w Niedzieli –„ Złodzieje dusz „- o sektach, których jest ok. 900, także „ jakie ideologie przemycają dzieciom twórcy tzw. kreskówek./Warto zainteresować się tematem, zanim będzie za późno, gdyż jeśli my nie wpoimy dzieciom odpowiednich wartości, zrobią to za nas inni.
  4. W sobotę 18 lipca będzie pogrzeb śp. Mirosława Decowskiego : różaniec o g. 10.30, msza św. o g. 11.00 w kaplicy na cmentarzu dolnym. Polećmy Jego duszę Bogu. Dobry Jezu…….

Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich –  pomódlmy się za Ojczyznę  słowami św. Andrzeja Boboli

Święty Andrzeju,
Patronie trudnych czasów!
Ty krzepiłeś Polaków
w czasach wszelkiego zagrożenia.
Oddajemy się Tobie w opiekę.
Pomagaj nam wytrwać
pośród wszystkich doświadczeń
osobistych i społecznych.
Wyjednaj nam łaskę
Bożego pokoju i jedności,
byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością
umieli dostrzegać i oceniać
sprawy własne i sprawy Narodu
w świetle Ewangelii Chrystusa.
Uproś nam odwagę działania,
byśmy nie trwali w bezradności
wobec zła, które nie ustaje.
Niech nas napełnia Boża radość,
gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki.
Święty Andrzeju Bobolo,
oręduj za nami u Pana.