XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020

Wprowadzenie: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Przyjemnie słyszeć  te słowa Pana Jezusa w tę dzisiejszą niedzielę wakacyjną. Jezus nie twierdzi, że zdejmie z nas krzyż rzeczy trudnych i bolesnych, że nie będzie cierpienia w naszym życiu, ale zapewnia, że gdy idziemy za Nim pełni ufności i pokory, to  doznajemy siły w znoszeniu wszelkich przeciwności i życiowych doświadczeń. Dlatego byłoby dobrze, gdybyśmy wzięli sobie do serca dzisiaj także życzliwą przestrogę św. Pawła z II czytania – „ bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć, jeżeli zaś przy pomocy Ducha zadawać będziecie śmierć popędom ciała – będziecie żyli”

1. Dzisiaj po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a na mszy św. o g. 12.30 Dzień  Skupienia dla Narzeczonych
  2. W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką współpracy misyjnej w  diecezji tarnowskiej. W Jej wspomnienie obchodzimy Patronalne święto Apostolstwa Chorych.

W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli

W sobotę – święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Warto pamiętać, że w tym dniu czyli 11 lipca 2002 roku,  18 lat temu,  został poświęcony plac pod budowę naszego kościoła i Krzyż upamiętniający to wydarzenie. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za błogosławieństwo i przy tej okazji serdecznie dziękujemy Pani Marii Macheta za  ciągłą troskę o kwiaty w tym miejscu , za renowację i ogrodzenie Krzyża Panu Henrykowi Opilo i tym, którzy z Nim współpracowali,  jak również dziękujemy Państwu Stadnikom i innym paniom za troskę o kwiaty przy Krzyżu  Misyjnym.

1. W ostatnie niedziele przeżywaliśmy uroczystości: I Komunię św., Rocznicę I Komunii św. i Odpust Parafialny. Dziękujemy serdecznie Panu Bogu i naszej Patronce Matce Bożej Nieustającej Pomocy za otrzymane łaski , a my kapłani mówimy wszystkim parafianom przygotowującym i przeżywającym te uroczystości – szczere Bóg zapłać, zwłaszcza uczestniczącym w Sumie Odpustowej: tym , którzy nieśli  Baldachim, Figury, Feretrony, Sztandary, dzieciom I Komunijnym, służbie liturgicznej, DSM i rodzicom dzieci I Komunijnych za dar dla parafii – ufundowanie ornatów i innych paramentów liturgicznych.
  2. Bardzo prosimy, aby ci, którzy chcą przyjmować komunię św. na rękę podchodzili pierwsi w nawie przy chrzcielnicy.
  3. Witamy serdecznie Księdza Czesława Tomaszewskiego, dyrektora Referatu misyjnego księży Jezuitów w Krakowie, który będzie pomagał nam w duszpasterstwie podczas wakacji w lipcu i do połowy sierpnia. Cieszymy się również obecnością naszych księży rodaków Księdza profesora Roberta Głuchowskiego i księdza Piotra Rapacza.

– 2 –

1. W gablocie są wywieszone plakaty o naborze kandydatów do szkół policealnych w N. Sączu bezpłatnie. Matura nie jest wymagana.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Sekułów, Bołozów, Hopejów, Jachrów, Skalniaków , Kozubskich, za ofiary na kwiaty dziękujemy Marii Jacher, Marii i Ryszardowi Adamczykom i Krystynie Mazuń. Następnie do sprzątania prosimy c.d mieszkańców ul. Kraszewskiego . Bóg zapłać wszystkim sprzątającym flagi z placu kościelnego.
  3. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać „ Jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze ”, „ Pytania zadawane Stwórcy”, a w Niedzieli warto przeczytać „ Wiara to nie magia”, „ Zabobony- grzech czy głupota?”
  4. Witamy gości odpoczywających na wakacjach i urlopach w Krynicy. Informujemy,  że Msze św. w naszej  świątyni w niedziele :  o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego odpoczynku i odnowienia sił fizycznych i duchowych.