XIII Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny

WPROWADZENIE : Przeżywamy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o g. 11.00 odprawi Ksiądz dr Piotr Drewniak Diecezjalny Konserwator Zabytów  w Tarnowie, który głosi dzisiaj homilię na każdej mszy św. Składając Maryi hołd naszego oddania, dziękujemy za Jej nieustanne wstawiennictwo i pragniemy Ją naśladować w wierze i posłuszeństwie woli Bożej na co dzień. Postarajmy się zyskać Odpust Zupełny –  będąc w stanie łaski uświęcającej,  należy przyjąć komunię św., odmówić wierzę w Boga.., Ojcze nasz i modlitwę za Ojca św.  np. Zdrowaś Maryjo, a także wyzbyć się wszelkiego przywiązania do grzechu.

1. Msze św. w naszym kościele : w niedziele – 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W dni powszednie- 6.30, 9.00 i 19.00. Litanię do NSPJ odśpiewamy w czasie procesji po sumie odpustowej o g. 11.00
  2. Jutro w poniedziałek 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która jest dniem szczególnej pamięci  całego kościoła o papieżu Franciszku. Zachęcamy do udziału we mszy św.: 7.30, 9.30, 11.00, 17.00, 19.00 mimo, że jest to święto nieobowiązkowe. Ofiary na tacę zwane świętopietrzem, będą zbierane na Stolicę Apostolską. W tym dniu także przypada 10 rocznica poświęcenia naszego nowego kościoła. Podziękujemy Bogu za dar tej świątyni.  Wszystkim dzisiejszym Solenizantom Pawłom i Piotrom w śród nich także księdzu dr Piotrowi Drewniakowi, naszemu dzisiejszemu kaznodziei i naszym księżom wikariuszom Piotrowi i Pawłowi składamy życzenia wszelkich łask Bożych , osiągniecia świętości i obfitych owoców duszpasterskiej posługi  na miarę swoich świętych patronów.
  3. Wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych
  4. W Środę zapraszamy na nowennę do MBNP i mszę św. o g. 19.00 i po mszy św. na Apel Jasnogórski przy pomniku św. J.P.II .
  5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 i modlitwy w intencji powołań kapłańskich. W  tym dniu przypada Święto Najświętszej Maryi  Panny Tuchowskiej. Serdecznie zapraszamy
  6. W I piątek święto Św. Tomasza Apostoła modlitwy wynagradzające NSPJ i w intencji misji. Odwiedziny chorych  z Komunią św. od g. 10.00. Prosimy zgłaszać chorych. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu podczas mszy świętych  i w piątek od g. 18.00.
  7. W I Sobotę msza św.  ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00 , a  po mszy św. różaniec i rozważanie . Zapraszamy  na to nabożeństwo , aby modlić się o wiarę w rodzinach , za Ojczyznę i  o pokój  na świecie.

– 2 –

1. W przyszłą niedzielę 5 lipca zmiana tajemnic różańcowych  po mszy św. o g. 9.00
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Pietruchów i Tymczyszynów, paniom Janinie Kopyściańskiej, Michalinie Świerad i Bożenie Kulig , za ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Grzesiaków i Lewickich oraz paniom: Władysławie Tymczyszyn, Marii Kopyściańskiej i Józefie Lewickiej. Następnie prosimy mieszkańców ulicy Kraszewskiego od państwa Hopejów po obydwu stronach. Dziękujemy Panom: Lucjanowi Sekuła i Krzysztofowi Matuła za koszenie trawy. Bóg zapłać Sumiście i Kaznodziei przez cały dzień Ks. dr Piotrowi Drewniakowi, kapłanom dekanalnym, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim i feretrony, dzieciom , służbie liturgicznej ,księżom wikariuszom, panu kościelnemu, organiście, pani Rybarskiej i wszystkim, którzy pomagali  przy różnych pracach.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom , rodzicom i katechetom za trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży w ciągu całego zakończonego już Roku Szkolnego i życzymy wszystkim miłych wakacji, także wczasowiczom przybyłym do Krynicy na wypoczynek.
  4. Msze św.  w int. mieszkańców bloku nr 17, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało będą odprawione : 06.09.20 o godz. 11.00 oraz 11.09 20 o godz. 19.00.  W int. mieszkańców ul. Ludowej i bloku Akademii Rolniczej, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało będą odprawione : 27.09.20 o godz. 11.00 oraz 09.10.20 o godz. 17.00.
  5. Witamy wszystkich gości wypoczywających na wakacjach i zapraszamy na nasze wspólne nabożeństwa. Życzymy także umocnienia zdrowia fizycznego i duchowego. Polecamy lekturę Gościa niedzielnego i innych czasopism na stolikach. Jest nowy nr „Miłujcie się” warto w nim przeczytać o nawróceniu masonów, jak przeżyłam śmierć kliniczną i inne. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać homilię Ks. Bpa Andrzeja Jeża wygłoszoną w Starym Sączu i o  nowych wezwania Litanii do Matki Bożej oraz o mazurskim gangsterze, który został diakonem. Natomiast w Niedzieli jest też ciekawy artykuł „ nadzieja na pielgrzymki wraca.
  6. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich – nie zapomnijmy o swoim obywatelskim obowiązku głosowania. Święty Jan Paweł II mówił – „ Czas wyborów jest niezwykle ważny dla całej Polski. Nasze głosy mogą ukierunkować rozwój m.in. gospodarki, inwestycji, poszczególnych sfer życia społecznego, rodzinnego, ale także wpłynąć na obronę m.in. wyznawanych przez nas wartości”.