XII Niedziela Zwykła 21.06.2020

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020

 

WPROWADZENIE: Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca czerwca po raz kolejny obchodzimy  – Diecezjalne Święto Rodziny – warto przypomnieć słowa Św. Jana Pawła II wypowiedziane w Starym Sączu w 1999 r. „Niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi! Trwajcie mocno przy Chrystusie, aby On trwał w was! Nie pozwólcie, aby w waszych sercach, w sercach ojców i matek, synów i córek zagasło światło Jego świętości”. Módlmy się dzisiaj szczególnie, aby chrześcijańskie rodziny przekazywały wiarę następnym pokoleniom przez świadectwo życia rodziców i bliskich. „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą, bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle”. Z okazji I Komunii dzieci klas trzecich dzisiaj w naszej parafii, módlmy się w ich intencji, a siebie zapytajmy czy nie odeszliśmy zbyt daleko od gorliwości i ideałów swojej
I Komunii Świętej.

 

 1. Msze święte w niedziele: 7.30, 9.30, 11.00,12.30, 19.00. W dni powszednie rano o g. 6.30
  i 9.00, wieczorem o g. 19.00.
 2. Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia jp2concert.com. Serdecznie zapraszamy do oglądania!
 3. Od poniedziałku Biały Tydzień dla dzieci komunijnych. Od poniedziałku do piątku
  o 19.00, a w sobotę o 9.00. W niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00 dzieci komunijne, które zakończą biały tydzień i dzieci które będą przeżywały rocznicę
  I Komunii św. W czwartek o godz. 18.15 próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii św.
 4. W Środę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. W środę od g. 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie Roku szkolnego.
 6. Msza św. na zakończenie roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piątek
  o g. 8.00, dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.P.II w piątek o g. 9.00.
 7. W piątek o g. 18.00 spotkanie młodzieży Ruchu Światło Życie.
 8. W najbliższą niedzielę 28 czerwca będzie Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o g. 11.00 odprawi Ksiądz dr Piotr Drewniak Diecezjalny Konserwator Zabytów. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału
  w sumie odpustowej o g. 11.00. Na procesję prosimy przygotować wszystkie sztandary

– 2 –

 i figurki jak w Boże Ciało, a dzieci klas trzecich  zapraszamy w strojach I komunijnych. W sobotę od g. 18.00 będzie spowiedź przed Odpustem. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej aby mieć łaskę uświęcającą i zyskać ODPUST ZUPEŁNY, który jest najistotniejszy w tym świątecznym dla parafii dniu.

 1. Przypominamy i serdecznie zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej w naszej parafii. Porad udzielają : Psycholog od 17.00-18.00, Lekarz w każdą  I i III sobotę  od 12.00-13.00
  i Doradczynie dla narzeczonych i małżonków od 10.00-12.00 . Informacja na stronie diecezjalnej i w gablocie na plakacie.
 2. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Zachęcamy do podjęcia tych studiów. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl.
 3. Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
  w Nowym Sączu. Szczegóły na stronie internetowej Uczelni oraz na plakacie informacyjnym.
 4. W gablotach wywieszony jest grafik róż różańcowych, które będą prowadziły modlitwę różańcową o ustanie pandemii oraz plakaty: Nakrętka na misyjne studnie i warsztaty wakacyjne prowadzone przez KSM.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Rośków, Motyków, Porosłów, Tragarzy, Padołów, Smydów i pani Stanisławie Porosło. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa Szarków i Moskałów. Następnie prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Zawodzia. Bóg zapłać tym, którzy składali dekoracje z ołtarzy Bożego Ciała i panom: Michałowi Hebda, Ryszardowi Doniec, Dominikowi Sorotowiczowi, Mariuszowi Homa.
 6. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Świat Misyjny i kwartalnik Miłujcie się, u ministrantów czerwcowy Promyczek Dobra.
Comments are closed.