XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

 

WPROWADZENIE : Druga niedziela miesiąca czerwca –  Oktawa Bożego Ciała. Dzisiejsze Słowo Boże ukazuje nam wielką wrażliwość Chrystusa wobec tych, którzy czują się znękani i porzuceni. Przywołuje także swoich uczniów, których zna po imieniu i wyznacza konkretne zadania. Te Chrystusowe wskazówki odnoszą się także do nas współczesnych apostołów. Oktawa Bożego Ciała i cały rok, który przezywamy, zachęca nas do odkrywania wartości Eucharystii w naszym życiu. Módlmy się o nowe powołania  i za wszystkich, którzy zagubili się w życiu, bo zlekceważyli Ofiarę mszy św. . Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek zbierane na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Msze święte w niedziele: 7.30, 9.30, 11.00 z procesją eucharystyczną, 12.30, 19.00. W dni powszednie rano o g. 6.30 i wieczorem   o g. 19.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
 3. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o g. 19.00 i błogosławieństwo dzieci, rozdanie nagród za uczestnictwo w procesji.
 4. W poniedziałek 15 czerwca przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Módlmy się za naszego Pasterza.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy w intencji kapłanów o błogosławieństwo w ich pracy i świętość życia. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie do NSPJ po mszy św. wieczornej codziennie i w niedzielę, tym bardziej , że przeżywamy w tym roku 100 rocznicę oddania Polski NSPJ / 13 maja 1920 r./
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 7. W przyszła niedzielę w naszej parafii będzie I Komunia św. dzieci klas trzecich na mszy św. o g. 00 . Bardzo prosimy aby w tej mszy św. uczestniczyły tylko rodziny dzieci I –komunijnych. Chodzi o to by było więcej miejsca do zachowania bezpiecznego dystansu, bo przecież wciąż istnieje niebezpieczeństwo zakażenia .Obowiązkowo mamy mieć przysłonięte usta i nos będąc w kościele. Spowiedź dzieci I – komunijnych będzie 20 czerwca w sobotę od g. 10.00. Najpierw spowiadają się dzieci, a potem rodzice i chrzestni. Próby dla rodziców i dzieci przed 1 Komunią: W poniedziałek o 16.00 w środę o 17.00, w czwartek o 10.00 i w piątek o 16.00. 
 8. W gablotach wywieszony jest grafik róż różańcowych, które będą prowadziły modlitwę różańcową o ustanie pandemii.
 9. Spotkania: W środę o 16.00 DSM. W czwartek o 15.00 ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi o 18.00 lektorzy starsi. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, w piątek w kościele o godz. 18:00 spotkanie młodzieżowe dla Młodzieży Ruchu Światło – Życie. 

 

                                                          – 2 –             

 1. W najbliższą niedzielę 21 czerwca będzie Diecezjalne Święto Rodziny. Zaproszenie Bpa -KOMUNIKAT –czyt./
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Motyków, Śliwów, paniom: Stanisławie Śliwińskiej, Annie Kocoń, Teresie Fus i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Radzików, Stanisławczyków, Justynie i Jakubowi Wójs, paniom: Krystynie Wydra, Izabeli Szatkowskiej, Irenie Wietecha. Do sprzątania prosimy mieszkańców ulicy Wiejskiej i Szczawicznej, w piątek na godz. 10.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać Młodzieży, Zespołowi Synodalnemu, mieszkańcom ulic Reymonta i Ludowej oraz mieszkańcom bloku 17 za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, za ofiary na kwiaty i ofiarę, która pokryła część kosztów wykonania banerów. Dziękujemy wszystkim paniom, które tak pięknie udekorowały kwiatami wszystkie figury na procesję, Bóg zapłać pocztom sztandarowym i wszystkim noszącym figury oraz baldachim na procesji. Dziękujemy dzieciom, ministrantom, lektorom, DSM, panom organiście i kościelnemu i księżom katechetom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy dodatkowych pracach i koszącym trawę panu Lucjanowi Sekuła i Krzysztofowi Matuła. Jak wiemy w naszej parafii działa tzw. Społeczna Lodówka. Bardzo serdecznie dziękujemy za dzielenie się darami i za organizowanie i przywożenie żywności do tej lodówki:  Państwu Annie i Lucjanowi Sekułom, Michałowi i Ewie Grybosiom, Maciejowi Bialik, Pani Ewie Bucharskiej-Konior , Annie Kocoń z pasażu Delikatesy Centrum i paniom z naszego parafialnego oddziału Caritas: Stanisławie Wietecha, Barbarze Skarbek, Ewie Gryboś i  Annie Żychowskiej .
 3. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się , dla dzieci Mały Promyczek Dobra, Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. W Gościu warto przeczytać artykuł „ Sakramenty potrzebują wiary”, „ Król w białym garniturze”, „ Wyborcze grzechy”, a w Niedzieli warto przeczytać – „Najważniejsze serce świata” i „ Przygotowanie do sakramentu po nowemu”

 

 

Comments are closed.