Niedziela Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

 

Wprowadzenie: Czcimy dzisiaj Tajemnicę Trójcy Świętej.  Tę prawdę o jedynym Bogu w Trzech Osobach objawił nam Jezus Chrystus. Uwielbiamy Boga w Trójcy Świętej zawsze, ilekroć robimy znak krzyża i odmawiamy modlitwę „Chwała Ojcu…” Oddawanie chwały Bogu to również zachwyt nad Jego miłością i nad tym, co od Niego otrzymujemy. Wyśpiewajmy to w dzisiejszym psalmie: „Chwalebny jesteś wiekuisty Boże” i całym naszym życiem zgodnym z Jego Przykazaniami.

 

  1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli Ksiądz Biskup znosi ogólną  dyspensę od uczestniczenia we mszy św. w niedziele i święta nakazane czyli mamy już obowiązek przyjść do kościoła i uczestniczyć we mszy św. z wyjątkiem osób w podeszłym wieku oraz z objawami infekcji. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. Po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 12.30 dzień skupienia dla narzeczonych. Nabożeństwo do NSPJ w dni powszednie i w niedziele  po mszy św. o g. 19.00
  2. Dzisiaj przypada rocznica śmierci Ks. Władysława Podrazy, długoletniego proboszcza naszej parafii, pamiętajmy w naszych modlitwach, o 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji.
  3. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe! Zgodnie z zaleceniami Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża niemożliwe jest w tym roku zorganizowanie tradycyjnej procesji ulicami Parafii. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że w Boże Ciało procesje eucharystyczne będą prowadzone po każdej Mszy Św. wokół kościoła, natomiast po Mszy Św. o godz. 9:30 odbędzie się procesja do IV ołtarzy, które będą usytuowane na placu kościelnym. Dlatego też od północy ze środy na czwartek parking kościelny pozostanie zamknięty, z wyjątkiem pasa przy „Biedronce” i tylko tam będzie możliwość pozostawienia samochodów. Prosimy jednocześnie, by do tego czasu usunąć wszystkie samochody, które pozostają zaparkowane na placu kościelnym!!!Zwracamy się również ponownie z prośbą o pomoc w przygotowaniu IV ołtarzy. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy: I – młodzież, II – Parafialny Zespół Synodalny, III – mieszkańcy ul. Ludowej i bloku Akademii Rolniczej i IV – mieszkańcy bl.  nr 17 przy ul. Czarny Potok. Prosimy we wtorek na godz. 16:00 osoby chętne do pomocy w przygotowaniu ołtarzy. Z wyznaczonych grup prosimy o pomoc mężczyzn w przygotowaniu konstrukcji pod ołtarze, natomiast kobiety prosimy o pomoc w przygotowaniu okolicznościowych dekoracji kwiatami. Podejdźmy do tego odpowiedzialnie, tak by przeżyć tegoroczne Boże Ciało w sposób uroczysty! Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie! .Bardzo prosimy również o włączenie się w niesienie feretronów, baldachimu, figury Matki Bożej i innych znaków religijnych tylko  podczas procesji głównej o g. 9.30.Msze Św. w uroczystość Bożego Ciała będą sprawowane o godz. 7:30, 9:30 z procesją do IV ołtarzy, 12:30 i 19:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11:00.Przez całą oktawę zapraszamy również do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. połączonych z procesją eucharystyczną wokół kościoła, które będą sprawowane w tygodniu o godz. 19:00, w sobotę o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 11:00. Prosimy, by przez te dni mężczyźni zatroszczyli się o niesienie baldachimu. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, by w kończącym się już roku szkolnym podziękowały Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski i przede wszystkim przystąpiły do spowiedzi, jeśli tego jeszcze nie uczyniły z okazji I piątku. Ofiary na tacę z Uroczystości Bożego Ciała będą przeznaczone na Hospicja i inne cele charytatywne.     
  4. Zachęcamy do spowiedzi na każdej mszy św. i w środę od g. 18.00  przed Bożym Ciałem w środę od g. 18.00
  5. Kiedy nastał czas pandemii księża podjęli inicjatywę codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20:30 prosząc o jej ustanie. Teraz jednak, kiedy możemy się już wspólnie modlić w kościele bardzo prosimy o przejęcie tej inicjatywy członków Róż Różańcowych i prowadzenie różańca codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18:30. Dziękujemy tym wszystkim, którzy do tej pory łączyli się z nami na modlitwie.
  6. Od przyszłej niedzieli szafarze będą odwiedzali chorych z Komunią Świętą. Prosimy aby zgłaszać chorych w zakrystii u księży.
  7. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: w poniedziałek o godz. 13.00 kl. 3a, o godz. 15.30 3b. W środę o godz. 14.00 kl. 3b, o godz. 16.00 kl. 3a. W piątek o godz. 14.00 kl. 3a, o godz. 16.00 3b.

W środę o godz. 15.00 ministranci młodsi, o godz. 20.00 ceremoniarze. 

  1. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie się w sobotę o g. 17.00.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Gurgulów, Stankiewiczów, Bulandów Barbary i Zbigniewa, Ptaszków, Florków, Rośków, Bulandów Józefa i Anieli, Ziołów i Dudków. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa Jaszczowskich, Dypków i Wnęków oraz paniom Kindze Muszańskiej, i Stanisławie Sasak. Następnie prosimy mieszkańców dalszej części ul. Wiejskiej. Dziękujemy Państwu Alicji i Ireneuszowi Sobczak za dofinansowanie wycieczek dla LSO o DSM. Bóg zapłać wszystkim, którzy przesłali ofiarę na konto parafii.
  3. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” „Miłujcie się”, Niedzieli i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku.

 

Comments are closed.