Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego 31.05.2020

WPROWADZENIE : Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wystraszonych, niepewnych siebie Apostołów,  Duch Święty przemienia w odważnych głosicieli Dobrej Nowiny. Kościół zaczyna żyć dzięki tchnieniu Ducha . „ Obmyj co nie święte, oschłym wlej zachętę, ulecz serca rany –  Prosimy, aby Duch Święty był  obecny zawsze w naszym życiu codziennym. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego, których owocami  są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, , łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas dzisiaj św. Paweł.  Obejmijmy naszą modlitwą także wszystkich chorych i misjonarzy, bowiem  uroczystość Zesłania Ducha św.  jest Misyjnym  Dniem Chorych. Niech Maryja, której Nawiedzenie dzisiaj wspominamy , otacza ich swoją opieką.

1. Dekret Księdza Biskupa Tarnowskiego – odczytać
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe – zapraszamy na g. 18.30
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła – Msze św.: 6.30, 9.00, 00,19.00.  Rozpoczęcie nabożeństwa  do Najświętszego Serca Pana Jezusa jutro po mszy św. o g. 17, a w pozostałe dni po  wieczornej mszy św.. o g. 19.00
  4. Z okazji Dnia Dziecka w poniedziałek zapraszamy  dzieci na msze św. o g. 17.00 w ich intencji i równocześnie życzymy im by rozwijały się  i wzrastały w blaskach  rodzicielskiej i Jezusowej miłości .
  5. W Środę Nowenna do MBNP po mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym o g. 19.00 i Apel Jasnogórski  przy pomniku św. J.P.II. Rocznica śmierci św. Jana XXIII papieża i imieniny księdza biskupa Leszka Leszkiewicza  – pomódlmy się w  Jego intencji
  6. W środę spotkania uczniów klas 3 przygotowujące do I Komunii Świętej: o godz. 14.00 kl. 3 a, o godz. 15.00 3 b, w czwartek o godz. 14.00 kl. 3 b, o godz. 17.00 3a, w piątek o godz. 16.00 kl.  3 a, o godz. 17.30 kl. 3 b.
  7. W tym tygodniu I czwartek 4 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu i do  modlitwy o powołania i w intencji wszystkich kapłanów pracujących i nowo-wyświęconych.. Będzie okazja do spowiedzi od g. 9.00 – 12.00 i od 14.00-19.00
  8. W I piątek modlitwy w intencji misji i misjonarzy oraz modlitwy przebłagalne. Odwiedziny chorych od g. 10.00 Wieczorem o g. 20.00 Adoracja przebłagalna prowadzona przez młodzież i msza św. o g. 21.00 . Serdecznie zapraszamy na tę specjalną adorację.

– 2 –

1. W I sobotę najpierw będzie Msza św. o g. 9.00, a po mszy św. różaniec i rozważanie ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz litania do NSPJ. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, by modlić się za nasze rodziny, Ojczyznę i o ustanie pandemii oraz o pokój na świecie.
  2. Bierzmowanie będzie w I piątek o g. 18.00 w parafii św. Antoniego. Kandydaci do Bierzmowania w tym tygodniu będą przeżywać Triduum przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. We wtorek i środę będą uczestniczyć w Mszy Świętej o godz. 19:00 . Natomiast w czwartek wraz z rodzicami i świadkami przystąpią do spowiedzi o g. 18.00

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy św. Po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a na mszy św. o g. 12.30 Dzień Skupienia dla narzeczonych. Składka na cele inwestycyjne w parafii
  2. Spotkania –  o 16.00 DSM. W czwartek o 15.00  ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi, w piątek na Mszy św. o 19.00 spotkanie DSM i LSO. We wtorek nie będzie jeszcze spotkania Apostolstwa Trzeźwości. Stowarzyszenia  Rodzin w czwartek   po wieczornej mszy św. na plebanii.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Marzeny i Sławomira Hajduków i rodzinie państwa Hajdugów oraz paniom Teresie Hajduk i Ewie Hajduga. Za ofiary na kwiaty dziękujemy paniom: Marcie Hajduk i Krystynie Hajduga. Następnie do sprzątania kościoła prosimy cd. ul. Wiejskiej. Bóg zapłać panu Bartłomiejowi Bulanda za naprawienie kostki brukowej na parkingu kościelnym.
  4. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. W dzisiejszym Gościu warto poczytać o owocach działania Ducha św. w naszym życiu , i „ dlaczego kościół zaczął kanonizować dzieci” a w Niedzieli o tym „ kto dzisiaj idzie za Jezusem”
  5. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od g. 18.00 – 19.00. W nagłych przypadkach o każdej porze. Narzeczonych prosimy, by swoje przyjście do kancelarii uzgadniali wcześniej telefonicznie.
  6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Jednakże w związku z sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie nie mamy jeszcze dokładnych wytycznych co do organizacji tradycyjnej procesji, która albo odbędzie się tak jak zawsze ulicami Parafii, albo będzie tylko wokół naszego kościoła. Niezależnie od tego zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu IV ołtarzy. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy: I – młodzież, II – Parafialny Zespół Synodalny, III – mieszkańcy ul. Ludowej i bloku Akademii Rolniczej i IV – mieszkańcy bl. Nr 17 przy ul. Czarny Potok. Ponieważ czasu już mało, bardzo prosimy, by w tym tygodniu przedstawiciele tych grup zgłosili się do ks. Proboszcza, aby ustalić szczegóły i odebrać przygotowane hasła