VII Niedziela Wielkanocna 24.05.2020

WPROWADZENIE: Przeżywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus po 40 dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie i zbawienie. Ta niewidzialna obecność Chrystusa daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem.   Znamy więc drogę i cel, pozostaje nam tylko iść. Dlatego też przychodzimy dziś na mszę św. Warto skorzystać z pouczenia św. Augustyna, który powiedział – „myśl o tym, że masz Przewodnika, który już dotarł do nieba. On otworzył ci drogę, którą masz iść za Nim. Trzymaj się tylko Jego”. Niech Maryja Wspomożycielka wiernych wspiera nas na tej drodze do zbawienia. Módlmy się również dzisiaj za Kościół w Chinach.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o g. 18.30,które zakończą się w przyszłą niedzielę. Serdecznie więc zachęcamy do uczestnictwa w tym ostatnim tygodniu.
  2. We wtorek 26 maja Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich ofiarną miłość, za to, że są, że nieustannie się poświęcają dla swoich rodzin i życzymy im by cieszyły się należytym szacunkiem , wdzięcznością i miłością swych dzieci. Zmarłym mamom niech dobry Bóg da radość nieba.
  3. W sobotę 23 maja odbyły się święcenia 15 diakonów, a w najbliższą sobotę 30 maja odbędą się święcenia kapłańskie 20 diakonów. Polecajmy ich Bogu prosząc, by wiernie i ofiarnie służyli Bogu i ludziom w kościele.
  4. Ksiądz biskup Tarnowski Andrzej Jeż odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych,  dopuszcza możliwość organizowania spotkań formacyjnych, kursów, katechez, rekolekcji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii.  W dalszym ciągu zachęca do modlitwy o ustanie epidemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka – Szymona z Lipnicy.
  5. W przyszłą niedzielę 31.05.2020 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  6. Bierzmowanie będzie 5.06.2020 r. o g. 18.00 w Kościele św. Antoniego, W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne on – line dla kandydatów do Bierzmowania, według następujące porządku: w wtorek dla klasy 8A, w środę dla kasy 8B, w czwartek dla kasy 8C. Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00. Wszystkie potrzebne informacje do spotkania zostaną przekazane kandydatom i rodzicom drogą internetową.
  7. I Komunia św. w naszym kościele będzie w niedzielę 21 czerwca br. Prosimy dzieci, młodzież i rodziców, by rzetelnie  zabrać się do nauki i modlitwy bo czasu niewiele.

1. W piątek w kościele o godz. 20:00 spotkanie młodzieżowe dla Młodzieży Ruchu Światło – Życie.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Mulawów, Śliwów, Kotlarzów, za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Hajdugów,  Trojanów, Śliwów, Siwców i paniom: Antoninie Tumidalskiej i Marii Góra. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców ul. Wiejskiej. Bóg zapłać  Panu Krzysztofowi Matuła za skoszenie trawy przy pomniku św. J.P.II i wokół plebanii.
  3. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: Niedzieli , Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, jest też dla dzieci nowy „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W Gościu niedzielnym warto przeczytać artykuł „ Jeszcze nie jest za późno” i „ Wielkie nieba czy koniec świata?”, a w Niedzieli : List Benedykta XVI na 100.rocznicę urodzin św. J.P.II i wiele pięknych refleksji i wypowiedzi matek i dzieci z okazji dnia matki.