VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

WPROWADZENIE : Gromadzimy się przy ołtarzu w  VI Niedzielę Wielkanocną.  Chrystus w dzisiejszej Ewangelii św. mówi do nas , że  sprawdzianem naszej prawdziwej miłości do Boga jest zachowanie przykazań. Żyjemy teraz w czasie epidemii  w śród przeciwności, lęków i ograniczeń. Chrystus wie, że to nie jest łatwe, dlatego zapowiada jako pomoc zesłanie Ducha Świętego, który wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje i sens naszej ludzkiej egzystencji. Prośmy teraz Boga , by przez ofiarę tej mszy świętej i współpracę z darami Ducha Świętego usposobił nas do prawdziwie chrześcijańskiego życia, na wzór św. J.P.II, którego 100 rocznicę urodzin świętujemy.

1. Dzisiaj o godz. 18.30 nabożeństwo majowe , serdecznie zapraszamy
  2. Od dzisiaj do Środy przypadają KWARTALNE DNI MODLITW O URODZAJE przed Uroczystością Wniebowstąpienia – w czasie Nabożeństw Majowych będziemy modlić się o urodzaje, uchronienie od klęsk żywiołowych i o błogosławieństwo dla pracujących na roli, przede wszystkim błagajmy Boga o bardzo potrzebny deszcz.
  3. Jutro w poniedziałek 18 maja przypada Jubileusz 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – naszego wielkiego Rodaka. Z tej okazji Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną oraz nas wszystkich na Mszę Św., która będzie sprawowana w naszym kościele w poniedziałek – 18 maja – o godz. 10:30. Msza Św. będzie również transmitowana za pośrednictwem profilu Facebookowego portalu Krynica TV oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
  4. Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza do obejrzenia i wysłuchania programu słowno-muzycznego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
    Emisja w Telewizji Trwam w niedzielę (17.05) o godz. 14.30 i w poniedziałek (18.05) o godz. 13.30.
  5. W piątek – rozpoczęcie nowenny do Ducha św.
  6. Przyszła niedziela – 24 maja to VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Od jutra będzie specjalne wydanie GOŚCIA w wersji elektronicznej poświęcone św. Janowi Pawłowi II do pobrania za darmo. Zachęcamy do skorzystania także z elektronicznej wersji NIEDZIELI. W wersji drukowanej te gazety są na stolikach. Nabywajmy je i czytajmy.
  8. Dziękujemy strażakom, którzy pełnią niedzielne dyżury w naszym kościele, by były zachowane wszelkie normy prawne i rozporządzenia naszego księdza Biskupa odnośnie uczestnictwa wiernych w nabożeństwach w czasie epidemii. A są to: Henryk Opilo, Michał Gryboś, Paweł Nowak, Krzysztof Gawlak, Krzysztof Czech, Łukasz Hajduga, Daniel Dudek. Bóg zapłać.
  9. Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego w sprawie celebracji pogrzebów
    i odwiedzania chorych:
    Odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych oraz mając na uwadze kierowane przez nich prośby o zezwolenie na celebrację pogrzebu z trumną w             kościele („stacja w kościele”) postanawiam, niniejszym dekretem, dopuścić taką możliwość przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe. Nadto przypominam, że ciała osób zmarłych na choroby zakaźne wyszczególnione
    w rozporządzeniach Ministra Zdrowia winny być grzebane według specjalnych procedur,
    w tym bez możliwości wnoszenia trumny do kościoła czy kaplicy cmentarnej.

Ponadto, mając na uwadze troskę o zbawienie dusz, zezwalam duszpasterzom na odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, ilekroć sami wierni o to proszą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Tarnów, 14.05.2020.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Bodzionych, Mądrych, panu Pawłowi Mikulskiemu i pani Janinie Staszak, a za ofiary na kwiaty rodzinie państwa Kotlarzy, paniom Fuczko i Juliannie Cempa. Następnie do sprzątania prosimy  mieszkańców  bloków 36, 38, 14 a.. Bóg zapłać Panu Lucjanowi Sekule za skoszenie trawy . .Dziękujemy również paniom Bernadecie, Teresie i Kazimierze za pielęgnację  rabatek wokół kościoła i pani Annie Rybarskiej za zrobienie dekoracji z okazji 100. Jubileuszu urodzin św. J.P.II. Bóg zapłać wszystkim za ofiary przesłane na konto parafii. Składamy także serdeczne Bóg zapłać Panu Michałowi Kozubskiemu za bezinteresowną posługę kościelnego, a panu Czesławowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.