V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

WPROWADZENIE: Niech się nie trwoży serce wasze” – mówi dzisiaj do nas Jezus. Jeżeli są w czasie epidemii w naszych sercach obawy i niepokoje, możemy oddać je Bogu. Świat będzie wyglądał całkiem inaczej, gdy spojrzę na niego z perspektywy nieba, a nie tylko kariery, zdrowia, posiadania , statusu społecznego czy talentów. Jeśli zaufam Bogu, w nowym świetle  ujrzę też własne życie, obowiązki i relacje z bliźnimi. Niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem, z którego zaczerpniemy siłę i moc, by iść za Jezusem, który jest Drogą , Prawdą i Życiem.

1. Przypominamy, że nabożeństwo majowe jest odprawiane  w dni powszednie  po mszy św. wieczornej o g. 19.00 , a w niedzielę o g. 18.30 przed wieczorną mszą świętą.. Wyłącznie w soboty nabożeństwo majowe jest po mszy św. o g. 9.00, gdyż wieczorna msza św. w soboty jest odprawiana wg formularza niedzielnego.  Zachęcamy do  udziału w tych nabożeństwach w kościele na miarę możliwości i do odprawiania także w domach wspólnie z rodziną. , aby wypraszać  w tych trudnych czasach potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny , o ustanie pandemii , jak również ze względu na zbliżającą się Beatyfikację wielkiego czciciela Maryi Sługi Bożego Kardynała  Stefana Wyszyńskiego i setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły św. J.P.II  .
  2. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, by w tym czasie, kiedy dzieci nie uczęszczają do szkoły, prowadzili sami katechezy w domu, zwłaszcza z dziećmi , które przygotowują się do I Komunii św. i do Bierzmowania. Zachęcamy także dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty .
  3. W Środę 13 maja wspomnienie Objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Po mszy św. będzie różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym. Warto przypomnieć sobie słowa ŁUCJI z orędzia fatimskiego „ niepokoi widok dzisiejszego świata pogrążonego w chaosie…i to, z jaką łatwością ludzie zanurzają się w niemoralność. Jest tylko jeden sposób by wyleczyć tę sytuację: ludzie powinni się nawrócić, zmienić swoje życie i podjąć pokutę…Bóg nie karze świata. To człowiek sam sprowadza na siebie kary przez swój brak umiarkowania”
  4. W sobotę 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża , któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Życzymy naszemu Pasterzowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i modlimy się,  by trwający synod diecezjalny pod Jego przewodnictwem wydał jak najlepsze duchowe owoce w kościele tarnowskim.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa : Sopatów, Kałużów, Kapiasów i Chowańców, panu Waldemarowi Kubiczek i za ofiarę na kwiaty pani Annie Kałuża. Następnie  prosimy mieszkańców bloku 32 i 34. Dziękujemy paniom za wyplewienie klombu przy pomniku św. J.P.II Serdeczne podziękowanie składamy również tym wszystkim, którzy przekazali ofiary na konto bankowe parafii.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej . Przypominamy, że można korzystać z wersji elektronicznej „ Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego „ , wystarczy wejść na stronę i postępować według instrukcji. Czasopisma  z poprzedniego tygodnia można zabrać gratis.

– 2 –

1. Przypominamy, że aktualne przepisy pozwalają, by w naszym kościele przebywało jednocześnie maksymalnie 76 osób. W związku z tym wejście do kościoła możliwe jest tylko bocznymi drzwiami. Przy wejściu wyłożony jest koszyczek z ponumerowanymi karteczkami. Prosimy, by każda osoba wchodząca do kościoła taki numerek sobie zabrała i zajęła wyłącznie jedno z przygotowanych miejsc oznaczone białą karteczką. Po Mszy Św. karteczkę należy zabrać ze sobą i wrzucić do zamkniętego kosza. Gdy ktoś podejdzie i okaże się , że karteczki już w koszyczku nie ma , to znaczy , że  limit miejsc został wyczerpany. Nie można wchodzić do kościoła. Tak będzie w dni powszednie, bo w niedzielę czuwają strażacy  porządkowi, którzy sami rozdają karteczki. .Nadal mamy obowiązek bezwzględnego zasłaniania nosa i ust podczas przebywania w miejscu publicznym, jakim jest kościół. Bardzo prosimy o tym pamiętać. Jednocześnie z uwagi na konieczność stosowania określonych zasad dotyczących zakazu zgromadzeń, głośników zewnętrznych  nie można włączać.
  2. W Poniedziałek 11.05. będzie pogrzeb śp. Józefa Chmielowskiego /87 lat/ o g. 13.30 różaniec,14.00 msza św., a we wtorek 12.05. pogrzeb śp. Walerii Skarbek /94 lat/ o g. 11.30 rózaniec,12.00 msza św. Przypominamy, że w czasie pogrzebu msza św. jest odprawiana bez obecności ciała zmarłego i należy przestrzegać ilości wiernych/76/ oraz odpowiedniego dystansu odległości miejsc. Polećmy Miłosierdziu Bożemu dusze tych zmarłych. Dobry….