III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 – Niedziela Biblijna

III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 – Niedziela Biblijna

 

WPROWADZENIE: Dzisiaj w trzecią Niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny. W nawiązaniu do nauczania Synodu biskupów na temat „ Słowo Boże w życiu  i misji Kościoła „ będziemy przeżywać Narodowe Czytanie Pisma Świętego i Tydzień Biblijny. Pan Jezus tak jak uczniom idącym do Emaus, ukazuje nam się dzisiaj, kiedy przyjmujemy do naszych serc z wiarą Słowo Boże i karmimy się Jego Ciałem podczas Eucharystii. Czy moglibyśmy szczerze  powtórzyć słowa wypowiedziane przez uczniów z dzisiejszej ewangelii św.? – „ Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami i Pisma nam wyjaśniał”?  Chyba ogromna większość z nas przyzna, że teraz w okresie epidemii czuje większy głód Chleba Słowa Bożego. Zatem niech Księga Pisma Świętego będzie na naszym domowym ołtarzu , którą będziemy codziennie czytać. W tym roku do wspólnej lektury została wybrana Ewangelia wg Św. Mateusza.

 

 1. W ramach Tygodnia Biblijnego w naszej parafii wraz z młodzieżą zachęcamy do wzięcia udziały w następujących inicjatywach:
 2. Każdego dnia od godz. 18.30 do 19.00 młodzież naszej parafii będzie czytać Pismo Święte, lektura Słowa Bożego będzie transmitowana przez Internet;
 3. Na stolikach przy gazetach znajdują się kartki z rozpiską rozdziałów Ewangelii wg. Św. Łukasza, na poszczególnie dni tygodnia, aby przeczytać całą Ewangelię;. Również na stolikach przy gazetach znajdują się kartki z rozpiską jak przeczytać całe Pismo Święte w ciągu roku;
 4. Zachęcamy wszystkich parafian do podzielenia się ulubionym fragmentem Pisma Świętego na naszej Facebookowej stronie parafialnej, wystarczy na kartce papieru napisać singla biblijne lub przepisać ulubiony fragment Słowa Bożego, zrobić sobie z nim zdjęcie i umieścić na naszej Facebookowej stronie parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Mitro za systematyczne przygotowywanie cytatów z Pisma Świętego, które możemy codziennie zabrać ze sobą i przeczytać jako Słowo Boże  kierowane do mnie
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. przebłagalne i modlitwy w intencji misji Zachęcamy wszystkich, także chorych, do duchowej łączności poprzez transmisję internetową z naszego kościoła. Do chorych będziemy się udawać tylko w sytuacji zagrożenia życia. Przypominamy, że zgodnie z opinią KEP przyjęcie Komunii Św. tylko w sposób duchowy nie przerywa praktyki 9-ciu I piątków miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 20:00 młodzież naszej parafii zaprasza na czuwanie modlitewne i Msze święte około 21:00.

 

                                                              – 2 –

 

 1. W I piątek rozpocznie się nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej, które będzie zawsze w dni powszednie  po mszy św. wieczornej o g. 19.00 , a w niedzielę o g. 18.30 przed wieczorną mszą świętą.. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach choćby i ze względu na zbliżającą się Beatyfikację wielkiego czciciela Maryi Sługi Bożego Kardynała  Stefana Wyszyńskiego i setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły św. J.P.II  .    
 2. Liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski w tym roku został przeniesiony z 3 maja na sobotę 2 maja ze względu na przypadającą 4 Niedzielę Wielkanocną. Jest to zezwolenie którego, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski udzieliła Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.00 i 19.00. 
 3. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP. O g. 9.00 będzie msza św., a po mszy św. różaniec, rozważanie i litania do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że przez Niepokalane Serce Maryi możemy uprosić miłosierdzie dla naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata w tych trudnych czasach.
 4.  Ze względu na epidemię nie będzie I Komunii św. dzieci z klas trzecich, ani bierzmowania młodzieży. Terminy tych uroczystości podamy później po uzgodnieniu z rodzicami. Polecajmy Bogu dzieci, młodzież i wszystkich maturzystów prosząc dla nich o światło Ducha Św. i rozpoznanie życiowego powołania. Zmiana tajemnic różańcowych  po mszy św. o g. 9.30. Do zmiany prosimy tylko zelatorów z poszczególnych róż.. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się w kościele Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspierajmy nasze tarnowskie Seminarium Duchowne modlitwą i ofiarą.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Augustyńskich . Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 33 klatki : F,G,H.
 6. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji i kierunków kształcenia znajdują się na stronie internetowej szkoły http://www.krynica.szkola.pl/ . W zakładce rekrutacja, znajduje się szczegółowy harmonogram elektronicznej rekrutacji, którą szkoła będzie prowadzić od 11 maja 2020. Wszystkie aktualne informacje udziela również sekretariat szkoły pod nr 184715443. Dyrekcja szkoły informuje, ze na bieżąco będzie informować o terminach i ewentualnych zmianach harmonogramu.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej . W Gościu i Niedzieli jest dużo pięknych artykułów o znaczeniu Pisma św. Polecamy także czasopisma misyjne. Aby zakupić” Niedzielę” w wersji elektronicznej, wystarczy wejść na stronę e,niedziela.pl i postępować według instrukcji. Aby zamówić wersję drukowaną „ Niedzieli” należy skontaktować się z działem kolportażu pod nr.tel. 34/ 324 36 45 lub mailowo kolportaż.niedziela@niedziela.pl
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Szkwarła /86lat/ polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…..

.

 

Comments are closed.