II Niedziela Wielkanocy 19.04.2020

II Niedziela Wielkanocy 19.04.2020

 

WPROWADZENIE  :Trwamy w przeżywaniu tajemnic Wielkanocy. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i w 76. Tygodniu Miłosierdzia wraz z Caritas w całym kraju stajemy na służbie wszystkim chorym, potrzebującym, wszystkim seniorom i wspieramy cały personel medyczny. Otwarci na Miłosierdzie Boże chcemy uwielbiać Miłosiernego Ojca,

który uzdalnia nas do tego, aby żyć miłosierdziem dla bliźniego. Eucharystia, którą rozpoczynamy jako ucztę miłości, niech bardziej jednoczy nas teraz z Bogiem oraz z braćmi i siostrami.

 

 1. Msze święte : g. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do uczestnictwa przez transmisję w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia, w czasie którego będziemy się modlić o ustanie epidemii
 3. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdziem Budujemy Kościół Boży” obejmijmy naszą modlitwą wszystkich zaangażowanych w dzieło Caritas: wolontariuszy, pracowników duchownych i świeckich, nasz parafialny zespół Caritas oraz tych, którym niosą pomoc, ale przede wszystkim módlmy się teraz za służbę zdrowia i wszystkich tych, którzy im pomagają w czasie tej straszliwej epidemii
 4. Zarządzenie księdza Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża:

W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe zmian w niektórych zasadach bezpieczeństwa dotyczących COVID-19, zarządzenia zawarte w Dekrecie Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce z dn. 14.03.2020 oraz w Dekrecie Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce z dn. 24.03.2020 nadal pozostają w mocy, z uwzględnieniem od dn. 20.04.2020 następujących zmian:

 1. Liczba wszystkich osób przebywających w kościele lub kaplicy nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe. Informujemy, ze powierzchnia naszego kościoła wynosi 1138 m2, dlatego też w kościele w czasie nabożeństw będzie mogło przebywać jednocześnie 76 osób. Przypominamy, że wszyscy uczestniczący w liturgii mają obowiązek zasłaniać twarz, oprócz celebransów.
 2. W związku z trwającymi ograniczeniami ksiądz Biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. Nasz kościół codziennie pozostaje otwarty na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w dni powszednie jest możliwa podczas mszy św. o g. 9.00, po południu w godzinach od 18.30 do g. 19.00, a także w innych porach po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem. Ksiądz Biskup zachęca wszystkich do sakramentalnego pojednania się z Bogiem, gdyż „u tych, którzy przyjmują                              sakrament pokuty z sercem skruszonym i z pobożnym nastawieniem, zwykle nastają po nim pokój i pogoda sumienia wraz z wielką pociechą duchową” (KKK 1468).
 2. Obrzędy pogrzebu powinny się ograniczyć do stacji przy grobie, z udziałem najbliższej rodziny. Mszę żałobną dla większej liczby wiernych należy odprawić w kościele parafialnym, gdy już ustanie stan epidemii, zaś w dniu pogrzebu dla najbliższej rodziny i bez udziału ciała zmarłego, przy zachowaniu limitu osób.
 3. Przyszła niedziela – 26 kwietnia – będzie to III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna i rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 4. Do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 33  klatki C,D,E  . Bóg zapłać wszystkim, którzy przesłali ofiary na konto parafii w banku .
 5. Polecamy lekturę prasy katolickiej
 6. W ostatnich dniach pożegnaliśmy zmarłych z naszej parafii : śp. Danutę Bryniak /lat 81/,śp. Marka Obrzut /lat 63/ i śp. Władysława Indyka /lat 100/  – Dobry Jezu……..
Comments are closed.