Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

 

Wprowadzenie: Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną dziękujemy Bogu za dar życia wiecznego, którym obdarza nas w Chrystusie Zmartwychwstałym. Śmierć i grzech zostały pokonane. Chociaż  w tych czasach epidemii i zarazy  towarzyszy nam lęk i strach, to jednak Chrystus Zmartwychwstały przemienia je w radość , nadzieję i pokój . Tę Uroczystość Zmartwychwstania obchodzimy przez cały tydzień.

 

  1. Msze święte: g.7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele: 7.30, 9.30,11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g., 10.15. Jak co roku modlimy się w tym dniu za KUL i Uniwersytet J.P.II w Krakowie i w miarę możliwości wspieramy te uczelnie ofiarą.
  3. W przyszłą Niedzielę 19 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego . Zapraszamy o g. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego . W Niedzielę Miłosierdzia Bożego wszyscy pracownicy Caritas obchodzą swoje święto. Będziemy się modlić za członków naszego Parafialnego Oddziału Caritas, ale też będziemy gorąco polecać Bogu całą służbę zdrowia , która w tych czasach epidemii ciężko pracuje i jest najbardziej narażona na chorobę.
  4. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu oddziałowi Caritas za przygotowanie i wydanie ponad stu paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom , a także młodzieży Maltańskiej za dostarczenie paczek chorym w domach. Dziękujemy również wszystkim przygotowującym dekorację kościoła na Święte Triduum Paschalne i za pomoc w różnych porządkach i sprzątaniach. Różom Różańcowym :   Św. Rodziny i Jezusa Miłosiernego dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim księżom wikariuszom, księdzu profesorowi Robertowi Głuchowskiemu, klerykowi i organiście za ofiarną posługę i pracę.
  5. Dziękujemy pani Radnej Iwonie Grzebyk-Dulak z osiedla Krynica Dolna za inicjatywę i bezpłatne przekazanie maseczek dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii oraz Caritasu. Maseczki uszyły nasze Parafianki, Panie: Katarzyna Jurkowska, Bożena Motyka, Kinga Musz, Magdalena Łazowska oraz Janina Stach, a Pani Aneta Dziedzic i Radna Iwona Grzebyk-Dulak kupiły materiał.Maseczki można było odbierać w Kościele od 9 kwietnia. Po świętach panie przekażą kolejne maseczki dla mieszkańców.
  6. Zachęcamy do nabycia sobie prasy katolickiej w ramach nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele i do korzystania z lektury tygodników katolickich drogą elektroniczną.
  7. Wszystkie rozporządzenia władz państwowych i Księdza Biskupa w związku z epidemią pozostają w mocy. W kościele w czasie mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób zachowując bezpieczną odległość. Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie.
  8. Składamy życzenia – by Chrystus Zmartwychwstały umacniał w Was nowe życie, zachował w zdrowiu, strzegł przed wirusem i wlewał nieustannie w serca nadzieję i pokój.
Comments are closed.