V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

 

WPROWADZENIE : Dzisiaj w V Niedzielę Wielkiego Postu wszystkie czytania mszalne mówią o śmierci i Zmartwychwstaniu. Chrystus wskrzeszając Łazarza ukazuje się jako Pan życia i śmierci. On przyszedł, by ludziom dać nadzieję życia wiecznego. W tym smutnym czasie epidemii  codziennie słyszymy o śmierci kolejnych zakażonych. Tym bardziej więc wzbudźmy w sobie wiarę i z nadzieja przyjmijmy słowa Jezusa „ Ja jestem Zmartwychwstaniem i Życiem kto wierzy we mnie, choćby i umarł , żyć będzie” Powinniśmy nie tylko przed Wielkanocą, ale zawsze dbać o stan łaski uświęcającej w naszym życiu. Jakże pocieszające są słowa Pana Jezusa do Siostry Faustyny zwłaszcza dla tych co od dawna spoczywają w grobach swoich grzechów : wskazując na konfesjonał Jezus powiedział „ wystarczy przystąpić do stóp zastępcy mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, , a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się  i choćby po ludzku nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone- nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza te duszę w całej pełni”/Dz 1448/

 

  1. Od jutra wieczorna msza św. o g. 19.00 wg czasu letniego
  2. W środę – po nowennie do MBNP i Mszy św. o g.19.00 Apel Jasnogórski
  3. Spowiedź w tygodniu o godz. 18.30,a w niedzielę na Mszach św. Mozna także umawiac się indywidulanie z księżmi na spowiedź. 
  4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zwyczajnie w tym czasie odbywały się rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przykro nam, że nie możemy ich wspólnie przeżyć w tym roku. Korzystajmy z różnych internetowych rozważań i łączmy się z modlącymi się kapłanami przez transmisje w modlitwie o powołania kapłańskie, wynagradzajmy za grzechy i podejmujmy uczynki pokutne, powierzając siebie i Ojczyznę Jezusowemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi błagając  o miłosierdzie i ustanie pandemii wirusa.
  5. Odwiedziny chorych po telefonicznym umówieniu się z kapłanem
  6. Caritas informuje, że potrzebujący mogą się zgłaszać po odbiór paczek świątecznych w piątek 3 kwietnia od g. 14.00 – 17.00 i w sobotę 4 kwietnia od 14.00 do 16.00 . Prosimy aby po paczki zgłaszali się sąsiedzi lub opiekunowie osób starszych.
  7. Każdego wieczoru o 20.30 różaniec transmitowany z naszego kościoła. W piątek droga krzyżowa o godz. 19.00 transmitowana, lecz bez udziału wiernych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  8. Przyszła niedzielę – 5 kwietnia – Niedziela Palmowa
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: …… Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa:…. Za ofiarę do Bożego Grobu różom: ….. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku ….
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej w formie elektronicznej wg podanych informacji w ogłoszeniach w ubiegła niedzielę. Są one dostępne na stronie parafialnej
Comments are closed.