I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

 

Wielki Post to czas dany nam, abyśmy wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu w naszym życiu. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej codzienności. Musimy wybrać się razem z Jezusem na pustynię naszego serca, aby oddzielić dobro i zło i w ten sposób na nowo wybrać Boga, który daje życie wieczne. Dzisiaj świętujemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.  Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej naszego kościoła. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracja N. S.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich dodatkowa Msza święta około godz. 16.40.
 3. W środę, święto Św. Kazimierza Królewicza, od godz. 30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej.
 4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 10.00 – 11.00 adorację prowadzi grupa św. Ojca Pio, od g. 15.00 – 16.00 grupa św. Michała Archanioła. Zachęcamy, aby w czasie adoracji modlić się o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii i korzystać ze spowiedzi przed I piątkiem. Spowiedź od godz. 16.00.
 5. W I piątek – Msza św. wynagradzająca i modlitwy za misjonarzy, o godz. 17.00 ofiarą złożoną na tacę wspieramy misje. Do chorych udamy się od godz. 13.00 Ks. Marcin, a Ks. Piotr i Ks. Paweł od godz. 14.00. Spowiedź od godz. 16.00. Szczególnie zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków dzieci i młodzież.
 6. W Piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele: o godz. 15.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla starszych i o godz. 19.00. prowadzona przez młodzież i po drodze krzyżowej Msza św. Przypominamy, że w ciągu dnia możemy przyjąć Komunię Świętą dwa razy. Pierwszy raz na Mszy Świętej lub nabożeństwie, drugi raz tylko podczas Mszy Świętej w której uczestniczymy od początku do końca.
 7. W I sobotęróżaniec, rozważanie i Msza św. o godz. 9.00, jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi DSM.
 8. Najbliższą – II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. O przeprowadzenie zbiórki prosimy uczniów klas 8, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 9. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30. Chór o godz. 19.30. DSM w środę o godz. 16.00 w sobotę o godz. 9.00 i w niedzielę o godz.10.00. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie LSO oraz uczniów klas 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.30 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 10. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy chętnych mężczyzn do Straży Przygrobnej, abyśmy podtrzymywali długoletnią, piękną tradycję naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do księży.
 11. Ruszyła Akcja Charytatywna „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Baranki i paschaliki są rozprowadzane przez członków Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara składana wynosi co najmniej 6 zł. W zakrystii są do odebrania dla dzieci skarbonki na wielkopostną jałmużnę. Skarbonki będą także rozdawane w szkole.
 12. Nasz parafialny Oddział Caritas informuje, że może ofiarować zainteresowanej osobie kuchenkę gazową (kolor brązowy). Dyżur Caritas w środę od godz. 18.00 – 19.00.
 13. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju zaprasza uczniów szkół podstawowych, ich rodziców oraz mieszkańców gminy na „Dzień Otwarty”, który odbędzie się 12 marca – od godz. 10.30 w budynku szkoły przy ul. Nadbrzeżnej 3. Szkoła ogłasza również nabór na rok szkolny 2020/2021.
 14. Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy” w Krynicy Zdroju, ul. Reymonta 10 informuje, że w dniach od 2 do 20 marca trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Wszystkich zainteresowanych prosimy w tym terminie o składanie niezbędnych dokumentów, które są dostępne w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola.
 15. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wyjazd, w sobotę 7 marca o godz. 9.30, z parkingu przy naszym kościele. Planowany powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy u Pani Marii Padoł. Nr tel. 507 525 793.
 16. W dniu 7 marca odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Krynicy – Zdroju, na parkingu przy sklepie „Żabka”, ul. Czarny Potok 17A, od godz. 10.00 do 16.00.
 17. Odnowa w Duchu Świętym i Grupa Modlitwy Wstawienniczej przy Parafii Zdrojowej zapraszają w I piątki miesiąca na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej. Najbliższa rozpocznie się 6 marca drogą krzyżową o godz. 19.00 i potrwa do 24.00. Pragniemy również na wzór innych miast wprowadzić w Krynicy Zdroju oddolną inicjatywę pod nazwą „Męski Różaniec”. Dlatego zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, by odpowiedzieć na wezwanie Maryi. W I sobotę miesiąca – 7 marca – Msza św. o godz. 9.00 w kościele Zdrojowym, następnie krótka adoracja i procesja różańcowa po krynickim Deptaku prowadzona przez mężczyzn.
 18. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty paniom: Kuraś, Zasada, Piec, Urbańska, Kulbat. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Ogorzałek, Szczepańskich, Schabińskich, Szczurek. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego różom różańcowym: Róży Św. Faustyny oraz Róży Św. Rity. Następnie prosimy mieszkańców bl. 27, kl. A, B, C.
 19. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: „Nie ma drogi na skróty”. W Niedzieli: „Błogosławiona teściowa”. Miłujcie się, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. Gratis można sobie zabrać kwartalnik misyjny: Misyjnym Szlakiem.
 20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Iwona Kruczek lat 42. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
Comments are closed.