VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

 

WPROWADZENIE ; Człowiek w swoim życiu najbardziej potrzebuje miłości, bo każdy z nas nosi w sobie podstawowe pragnienie bycia kochanym. Nasz udział we Mszy Świętej jest dla nas szczególnym momentem doświadczenia nieskończonej miłości Pana Boga do człowieka, który w Chrystusie wydaje się za nas. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Otoczmy modlitwą ludzi uzależnionych od alkoholu, by mogli na nowo odnaleźć drogę do Boga. Dzisiaj także rozpoczynamy  nabożeństwo 40-godzinne przepraszajmy Boga za grzechy i prośmy o ducha pokuty dla nas, na czas Wielkiego Postu.  Przeżywając kolejną niedzielę synodalną jesteśmy zaproszeni do modlitwy za nasze diecezjalne i parafialne media, które chcą propagować dobro i prawdę.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne , adoracją po Mszy św. o godz. 12.30  do godz. 19.00. W poniedziałek i we wtorek – dalszy ciąg Nabożeństwa 40-godzinnego od mszy św. o godz. 9.00 do godz. 17.00 adoracja N.S. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację wynagradzającą za grzechy bluźnierstwa, pijaństwo, odstępstwa, wróżbiarstwo, zabobony i inne zaniedbania dobrego.
 2. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczniemy Wielki Post i okres Komunii Wielkanocnej. Masze św. będą o 7.30, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00; w szpitalu o 6.30. Nowenna do MBNP o godz. 17.00. Składka na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Post ścisły czyli  trzy posiłki w tym tylko jeden do syta obowiązuje każdego od 18 roku życia do 60, a abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego od 14 roku życia.
 3. W Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla wszystkich i o godz. 19.00 dla młodzieży i innych chętnych, którym ta godzina odpowiada.
 4. W sobotę – zakończenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość.
 5. Od przyszłej niedzieli – I Niedzieli Wielkiego Postu,  będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.40, czyli bezpośrednio po Gorzkich Żalach, które będą w każdą niedzielę o godz. 16.00 Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.
 7. W przyszłą niedzielę, zgodnie z ustaleniami rady duszpasterskiej będzie składka inwestycyjna na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. W sobotę – 29 lutego – Grupa Modlitewna św. Ojca Pio organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w Brzesku. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 7.45. Zapisy u p. Ireny Herman lub w Zakrystii.

 

 

 

 1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o godz. 17.30, Chór o godz. 19.30. DSM w środę o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 10.00. W środę o godz. 15.00 ministranci młodsi. W czwartek o godz. 15.00 ministranci starsi, o godz. 16.00 lektorzy młodsi, o godz. 17.45 lektorzy starsi. Spotkanie Grupy Ruchu Światło – Życie w piątek o godz. 18.30 w salce na plebani. Spotkanie Kręgu Biblijnego w sobotę 29 lutego o godz. 18.00. Na spotkanie bardzo prosimy o przeczytanie Trzeciego Rozdziału Ewangelii wg. Świętego Marka.
 2. Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Nowym Sączu zaprasza (wszystkich zainteresowanych) na wokalno- instrumentalne wykonanie wielkopostnej kompozycji Pergolesiego Stabat Mater, w niedzielę 1 marca 2020  na godz. 15.00 do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wstęp wolny. 
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom: Annie Dymińskiej i Irenie Herman. Za ofiary na kwiaty rodzinom: Zawiłowicz, Forystek, Lasoniów, Chmielowskich, pani Stefańskiej, Komarnickiej, Annie Habel, panu Stanisławowi Poręba. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 25, klatki A i B.
 4. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, w którym warto przeczytać: „Jaki sens mają wielkopostne umartwienia”. A w „ Niedzieli”, „pokuta w praktyce”, polecamy Małego Gościa” z plakatem na wielki post dla dzieci, nowy numer „Miłujcie się”, czasopisma misyjne i inne czasopisma religijne, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest nowy numer „Promyczka Dobra”.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Agnieszka Hebda lat 42 i śp. Janina Skut lat 90. Polecajmy ich duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …

 

Comments are closed.