VI Niedziela Zwykła 16.02.2020.

WPROWADZENIE: Dzisiejsze czytania mszalne wzywają nas do weryfikujących pytań: Jestem pobożny czy bezbożny? Wybór miedzy dobrem a złem nie jest łatwy ani prosty. W świecie istnieje wiele subtelnych form kłamstwa, które zamazują granice miedzy dobrem i złem. Ważne w Chrystusowym nauczaniu jest zaakcentowanie aktu ludzkiej woli. Poucza nas Księga Mądrości  „ Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania. Pan Bóg położył przed tobą ogień i wodę… życie i śmierć.. po co zechcesz wyciągniesz rękę.” Mądrość polega na tym , żeby nie tylko przestrzegać Bożych przykazań, ale całym sercem Go szukać i kochać. Nikomu On nie przykazał być bezbożnym i nikomu nie zezwolił grzeszyć. Wołajmy za psalmistą „ Naucz mnie, Panie , drogi Twoich ustaw…Pouczaj mnie, bym Prawa Twego przestrzegał” . Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie Zespół Synodalny na plebanię o g. 16.00
  2. Dzisiaj wypada 12 rocznica święceń biskupich bpa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Polecamy Jego posługę Panu Bogu.
  3. W środę – 17.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych, W sobotę – Święto Katedry św. Piotra Apostoła
  • Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła 19.430 zł i za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Sobczaków, Hebdów, Homów, Dońców, Kostrzewów,   paniom: Danucie Sorotowicz, Alicji Szczygieł, Bogusławie Buczek i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Gazdów, Nosalów, Bryniaków, Skarbków, paniom: Marii Klimek, Annie Hajduk, Marii Jakubiak i panu Stanisławowi  Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 23 klatki: G,H,J
  1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: w poniedziałek próba chóru o g. 19.30, DSM w środę o 16.00 i w sobotę o 10.00. W środę o 15.00 ministranci młodsi o 18.00 ceremoniarze. W czwartek o 15.00 ministranci starsi o 16.00 lektorzy młodsi o 17.45 lektorzy starsi. W piątek o 15.00 aspiranci. Spotkanie młodzieży Grupy Ruchu Światło- Życie w piątek o godz. 18:30 w salce na plebanii. W czwartek nie będzie spotkania Caritas
  2. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest nowy numer „Promyczka Dobra”. W dzisiejszy Gościu – „Trzeba o tym głośno mówić” , Co Papież Franciszek mówi o dziedzictwie św. J.P.II w swojej książce i przegląd wydarzeń z naszej diecezji, a w Niedzieli warto przeczytać : „ karnawał po katolicku”, „dyspensa od czego i dla kogo”, „ drogowskazy katolika”
  3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii , a odjeżdżającym szczęśliwego powrotu do domu. Msze święte w naszym kościele codziennie o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00; w niedzielę o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
  4. Pomódlmy się za zmarłych, którzy w ostatnich dniach odeszli do Domu Ojca śp. Marię-Piwowarczyk Grzesicką, śp. Krzysztofę Klimek i śp. Jana Łazowskiego – Dobry Jezu…….
  5. A teraz wystąpienie przewodniczącego Rady Duszpasterskiej  Lucjana Sekuły