III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

 

 

WPROWADZENIE : Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii – „ Nawracajcie się , albowiem bliskie jest królestwo niebieskie” dobrze wpisują się w kolejną niedzielę synodalną, którą dzisiaj przeżywamy , modląc się za parafię, którą tworzą różni ludzie. Ci bardziej i ci  mniej wierzący. Ci praktykujący wytrwale swoją wiarę i ci, którzy już dawno zapomnieli o modlitwie i sakramentach. Jesteśmy wszyscy za siebie nawzajem odpowiedzialni przed Bogiem. Ale ta odpowiedzialność w większej mierze spoczywa na proboszczu, którego zadaniem jest głosić Chrystusa i mobilizować wszystkich mieszkańców parafii do nawrócenia. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Bożej łaski i pozwólmy, aby ona nas natchnęła do większej miłości braterskiej. Tylko tak znajdziemy sposób na ponowne przyprowadzenie do Chrystusa tych, którzy od niego odeszli i osłabli w wierze.

 

 1. Dzisiaj spotkanie Zespołu Synodalnego na plebanii o g. 17.00
 2. W Poniedziałek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
 3. We wtorek św. Tomasza z Akwinu
 4. W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w piątek św. Jana Bosko
 5. W najbliższą – I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec i rozważanie o g. 9.00, a potem na mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.Za przyczyną Niepokalanego Serca NMP pragniemy modlić się o głęboką wiarę w rodzinach, o współpracę wszystkich Polaków dla dobra Ojczyzny i o pokój na świecie.
 6. W najbliższą Niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Gromnice można sobie nabyć w zakrystii.
 7. Nasz oddział Parafialnej Caritas składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy nabywali świece wigilijne i chlebki miłosierdzia. Zebrano przy tej okazji : ze świec wigilijnych  260 zł. a z chlebków 1.910 zł. My duszpasterze. jeszcze raz serdecznie dziękujemy całemu zespołowi naszego oddziału Caritas , młodzieży i darczyńcom za przeprowadzenie tej charytatywnej akcji.
 8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

                                                                – 2 –

 

 1. Wojownicy Maryi zapraszają na Ogólnopolskie spotkanie formacyjne tylko dla mężczyzn. Temat spotkania Ojciec i Córka – o tym jak być bohaterem dla swojej córki, ósmego lutego w kościele św. Władysława w Warszawie. Szczegóły w gablocie.  
 2. .Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski naszych rodzin i wszystkich spraw, które chcemy Jej powierzyć. Wyjazd 01 lutego 2020 r. o godz. 09:30 z placu kościelnego, planowany powrót po Apelu Jasnogórskim. Na miejscu różaniec wynagradzający, konferencja oraz Msza święta z zawierzeniem. Koszt pielgrzymki 60,00 zł, chętnych prosimy o kontakt z p. Marią Padoł, tel.: 507 525 793.Gdyby ktoś miał pragnienie pojechać, a nie miał środków na pokrycie wyjazdu prosimy o kontakt.
 3. W związku z telefonami oszustów, podających się za funkcjonariuszy CBŚP  lub pracowników Opieki Społecznej, proszących zwłaszcza osoby starsze o przekazanie pieniędzy czy też podanie nr konta bankowego lub hasła do tego kąta , POLICJA informuje, iż wyżej wymienieni funkcjonariusze lub pracownicy Opieki  nigdy nie proszą  o przekazanie pieniędzy bądź też podanie danych konta bankowego. W przypadku takiego telefonu nie należy podawać jakichkolwiek danych tylko natychmiast się rozłączyć.
 4. Dziękujemy panu Zdzisławowi Radzikowi za wykonanie i dostarczenie ulotek na 1% podatku dla dzieci niepełnosprawnych w naszej parafii, Bóg zapłać Grupie św. Michała Archanioła  i innym Stowarzyszeniom za zamówione msze św. i  modlitwy za kapłanów.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Lisaków i Gucwów, paniom : Annie Zasada i Józefie Ziaja oraz panu Bogusławowi Markowi, za ofiary na kwiaty dziękujemy paniom: Urszuli Mądry, Celinie Karol, Marii Zielińskiej, Halinie Sowa, Bogusławie Cisowskiej, Lucynie Mróz, Natalii Muszyńskiej i panu Mieczysławowi Karbowskiemu. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 21 klatki : D, E, F
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy za życzliwość, zainteresowanie się życiem parafii i uznanie dla naszej pracy. Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić ofiarując msze święte za rodziny, których terminy podamy później .
 7. Witamy serdecznie przybyłych na ferie do Krynicy i życzymy miłego wypoczynku i umocnienia sił duchowych. Odjeżdżającym, życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Msze święte w naszym kościele : 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
 8. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Świat Misyjny. U ministrantów jest „Promyczek Dobra”. W Gościu  Niedzielnym warto przeczytać – „ O inicjatywie Papieża Franciszka…”, „ Nie chodzi tylko o mnie”, „ Szczęśliwy zwrot”, a w Niedzieli warto przeczytać „Czy możliwy jest dialog z islamem?”, „ słów kilka o religijności Polaków” i przegląd wydarzeń z naszej tarnowskiej diecezji.
 9. Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film : TAJEMNICA   OJCA  Jest to najnowsze, biograficzne dzieło o wielkim świętym. Gorąco już dziś zachęcamy do oglądnięcia tego filmu. Jak będą chętni to możemy zorganizować seans grupowy w naszym kinie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Afisz jest umieszczony w gablocie.

 

Comments are closed.