II Niedziela Zwykła 19.01.2020.

II Niedziela Zwykła 19.01.2020.

                   

WPROWADZENIE : W liturgii przeżywamy już okres zwykły. Jednak dzisiaj wracamy znów nad Jordan, gdzie spotykamy Jana Chrzciciela, który wskazuje na Jezusa jako na Baranka Bożego, gładzącego grzechy świata. Gromadząc się na mszy św. wyznajemy swoją wiarę w Jezusa Chrystusa jako naszego Zbawiciela i podejmujemy posłannictwo głoszenia światu tej radosnej Nowiny. Z racji Tygodnia Ekumenicznego , módlmy się o jedność chrześcijan według pragnienia Jezusa „ Aby wszyscy, byli jedno”

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – czytać
 2. Wczoraj w sobotę odbyło się w naszym kościele nabożeństwo św. Ojca Pio. Ks. proboszcz otrzymał list od Arcybiskupa Franco Moscone, Dyrektora Naczelnego Grup Modlitwy Ojca Pio, informujący o zarejestrowaniu naszej Parafialnej Grupy Czcicieli św. Ojca Pio w Międzynarodowym Centrum Grup Modlitwy Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Ks. Arcybiskup  napisał – „ Niech Pan Bóg błogosławi zamiary tych wszystkich, którzy przyjmując zaproszenie Świętego  Ojca Pio odczuwają wezwanie, by jednoczyć się na wspólnej modlitwie. Niech pomaga w realizacji charyzmatu Grupy Modlitwy, którym jest ścisła jedność z kościołem i czynny udział w realizacji duszpasterskiego programu parafii i diecezji.” Serdecznie gratulujemy i życzymy przyłączenia nowych czcicieli.
 3. We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich nieoceniony wkład i pomoc w wychowywaniu młodego pokolenia. Życzymy wielu łask Bożych, Światła Ducha św., zdrowia , wdzięczności i życzliwości dzieci i wnuków.
 4. Od środy 18 stycznia rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym roku hasłem przewodnim jest wezwanie” Życzliwymi bądźmy”, zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich/27.18 – 28.10/. Ten tydzień przypomina nam, że jako chrześcijanie pielgrzymujemy razem, z braterską życzliwością i w duchu dialogu, który zakłada otwartość i dobrą wolę. Jezus oczekuje od nas czytelnego znaku jedności, którym jest wspólne świadectwo chrześcijan, szczególnie wobec wzmagającej się  obojętności i walki z chrześcijaństwem.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Synodalna
 6. Wyjazd dzieci i młodzieży na zimowisko misyjne z naszej parafii, będzie w najbliższy piątek 24 stycznia o godz. 15:30 z parkingu przy kościele. 
 7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT

                                                                 – 2 –

 

wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 1. Wojownicy Maryi zapraszają na Ogólnopolskie spotkanie formacyjne tylko dla mężczyzn. Temat spotkania Ojciec i Córka – o tym jak być bohaterem dla swojej córki, ósmego lutego w kościele św.Władysława w Warszawie. Szczegóły w gablocie.
 2. Burmistrz Krynicy-Zdroju i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej informują, że we wtorek 21 stycznia br. od g. 8.30 na Stacji PKP w Krynicy-Zdroju będzie wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa -Podprogram 2019. Osoby, które zostały zakwalifikowane do ww. pomocy z uwagi na duży ciężar żywności proszone są o zorganizowanie sobie środka transportu.
 3. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym dzieciom z naszej parafii. Nakrętki można składać w kościele, a także w Szkole Podstawowej nr 2 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju. 
 4. Dziękujemy za wykonanie szopki w kaplicy szpitalnej p. Janowi Jurczak, a p. Iwonie Hudyma i pielęgniarkom z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej a świąteczny wystrój kaplicy.       Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Siwulskich, Motyków, Filipów, Przanowskich, paniom: Teresie Kubsik i Małgorzacie i Barbarze Lorek oraz za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Leśniaków, Piotrowskich, Matułów i panu Antoniemu Wiercioch. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 21 klatki A,B,C
 5. Witamy serdecznie przybyłych na ferie do Krynicy i życzymy miłego wypoczynku i umocnienia także sił duchowych. . Msze święte: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
 6. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i czasopism misyjnych. U ministrantów jest „Promyczek Dobra”. W Gościu warto przeczytać – „Pokój serca wynajmę.. ”niedzielni, połączeni, uczestniczący” , w Niedzieli warto przeczytać – „Braterska życzliwość” , „Łączy nas Chrystus”, Wciąż są ważni i potrzebni”

 

Comments are closed.