Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020

WPROWADZENIE : Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Nasze oczy kierują się nie tylko na ołtarz, ale również na chrzcielnicę. Syn Boży, Ten, który jest bez grzechu, staje pośród grzeszników, pokazuje, że jest blisko ludzi, którzy się nawracają. Bierze na Swe barki ciężar win całej ludzkości, stając na miejscu grzesznika, świadomy czekającego  Go krzyża. Niech dzisiejsze święto przypomni nam, jak wielki dar łaski otrzymuje człowiek na chrzcie świętym. W momencie chrztu zostaliśmy odrodzeni do nowego życia. Módlmy się dzisiaj za wszystkich ochrzczonych, za rodziców naszych, za rodziców chrzestnych i za nas, abyśmy stawali się coraz bardziej podobni do Chrystusa – Syna Bożego.

1. Msze święte: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
  2. Zachęcamy do włączenia się dzisiaj w Akcję Honorowego oddawania krwi w budynku Straży Pożarnej w Krynicy od g. 8.00 – 13.00
  3. Wczoraj odbyło się doroczne spotkanie kolędowe dla Emerytów i Rencistów na plebanii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy licznie przybyli, organizatorom czyli Akcji Katolickiej i wolontariuszom oraz sponsorom – czytać /kartka/
  4. Bóg zapłać Dziewczęcej Grupie Maryjnej z naszej parafii, Lektorom i ministrantom oraz księdzu Piotrowi za prowadzenie liturgii animacji Grup Kolędniczych z całej Diecezji Tarnowskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jeża w Krynicy w kościele św. Antoniego. Na spotkaniu było około 1.400 dzieci, a kolędowało w całej diecezji ok. 23.000 dzieci.
  5. Stowarzyszenie Rodzin składa serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy rozprowadzaniu „zestawów kadzidełkowych” w uroczystość Trzech Króli w kwocie: 2435,-zł. Z tych ofiar została dokonana wpłata ( w wysokości 720,-zł) na kolejny (już szósty) rok nauki dla 12-letniej Marie Jeanne S.-dziewczynki z Madagaskaru w ramach tzw.”Adopcji Serca” dla dzieci z krajów misyjnych.Przekazano też kwotę 500,- zł na rzecz Misji Diecezji Tarnowskiej. Pozostałą kwotę tj. 1215,-zł przeznaczono na działalność statutową Stowarzyszenia. Ksiądz proboszcz bardzo dziękuje wszystkim członkom Stowarzyszenia i wolontariuszom, którzy włączyli się w tę akcję misyjną, wszystkim, którzy nabywali sobie kadzidełka i składali ofiarę .
  6. We wtorek – 14 stycznia, zapraszamy uczniów klas 8 na Msze Świętą o godz. 17:00 i spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.W środę – O g. 17.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek spotkanie formacyjne Parafialnego  Oddziału Caritas na mszy św. o 17.00 i po mszy na plebanii
  7. Nabożeństwo Grupy Czcicieli Św. Ojca Pio w sobotę 18 stycznia o g. 18.00. Msza św. i adoracja NS Grupy św. Łukasza we wtorek 14 stycznia o g. 17.00 w parafii zdrojowej.Od soboty rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, będzie trwał do 25 stycznia
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Gomółków, Siedlarzy, Rumanów, Pękalów, Grybosiów, Hebdów, Sobolów i pani Irenie Smajdor, za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa Oksza Grabowskich i Madoniów oraz pani Lidii Jacek. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 19 klatki D,E
  9. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest nowy numer „Promyczka Dobra”. Można sobie zabrać jeszcze bez ofiary Świat Misyjny. W Niedzieli warto przeczytać – „ dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych”, „ Porzucił islam dla Jezusa”, Szabat a Niedziela” , a w Gościu warto przeczytać – „ Jak wychować wierzące dziecko”, „ Ideologia ekologizmu”, „ Czy istnieje przeznaczenie?”
  10. Program kolędy – patrz na kartce.