Objawienie Pańskie – Trzech Króli 06.01.2020

Objawienie Pańskie – Trzech Króli 06.01.2020

                     

WPROWADZENIE : Uroczystość Objawienia Pańskiego. Chrystus się dzisiaj objawia jako Zbawiciel wszystkich narodów. Uznajemy w Chrystusie naszego Zbawiciela, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu przedstawiciele pogan, którzy przebyli daleką podróż, aby pokłonić się Zbawicielowi i złożyć dary. Każdy z nas musi przejść długą i trudną drogę, zanim odkryje, jak bardzo potrzebuje Boga. Uwierzyć Chrystusowi oznacza odnaleźć samego siebie w całym porządku miłości i zbawienia, które wysłużył nam Chrystus. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Modlimy się  szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy po każdej mszy św. W naszym kościele Msze święte o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Po każdej Mszy św. u przedstawicieli SRK można nabyć za dowolną ofiarę gotowe „zestawy kadzidełkowe”, z których dochód przeznaczony jest na Misje św. oraz statutową działalność Stowarzyszenia.
  2. Po mszy św. o g. 9.30 z naszego kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli . Do udziału w tej Mszy Świętej i Orszaku zapraszamy dzieci, tegorocznych kolędników misyjnych, młodzież, rodziny, seniorów, wszystkich tych którzy chcą tego dnia zamanifestować radość z narodzenia Jezusa Chrystusa.
  3. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju wraz z Ks. Pawłem serdecznie zapraszają na Jasełka dzisiaj o g. 17:30. Zachęcamy całe rodziny, aby przybyć na to przedstawienie jak najliczniej, żeby w ten sposób docenić także trud młodzieży włożony w przygotowanie tego spektaklu.
  4. Z racji dnia misyjnego można sobie zabrać gratis czasopismo „ Świat Misyjny” o problematyce misyjnej i wydarzeniach z pracy misjonarzy. Serdecznie polecamy i zachęcamy do czytania.
  5. W środę o g. 18.00 katecheza chrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych , którzy maja w najbliższym czasie chrzest swoich dzieci
  6. W najbliższą sobotę 11 stycznia o godz. 12.00 na plebanii będzie Spotkanie Kolędowe dla Emerytów i Rencistów.  Będzie okazja  wspólnie  spożyć obiad, spotkać się, porozmawiać i pośpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
  7. Również w sobotę 11 stycznia w parafii św. Antoniego odbędzie się Diecezjalne spotkanie wszystkich dzieci – kolędników misyjnych. Dzieci z naszej parafii  będą brały udział z księdzem proboszczem i ks. Piotrem, a grupa DSM z naszej Parafii będzie przewodziła liturgii w całym nabożeństwie, któremu przewodniczył będzie ks. Biskup Andrzej Jeż. Próba dla dziewczynek z DSM, przed tym wydarzeniem będzie w najbliższą środę o godz. 16.00.
  8. Życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla Braci obrządku wschodniego, którzy dzisiaj przezywają wigilie Bożego Narodzenia
  9. A teraz poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Na dowód tego, że przyjęliśmy Chrystusa Zbawiciela, na drzwiach naszych mieszkań, powinniśmy wypisać kredą litery: C + M + B + 2020 – co się poprawnie tłumaczy – Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi to Mieszkanie.
Comments are closed.