XIX Niedziela Zwykła – 11. 08. 2019 r.

WPROWADZENIE:  Życie nasze jest pełne niebezpieczeństw. Często gubimy się w sprawach doczesnych i przemijających i mało myślimy o życiu wiecznym. Nie wiemy kiedy Chrystus przyjdzie powtórnie na ziemię . Nie znamy też daty naszej śmierci. Warto dzisiaj wsłuchać się w przestrogę Pana Jezusa w Ewangelii św. …”  wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie , której się nie domyślacie , Syn Człowieczy przyjdzie”. Niech udział w tej rozpoczynającej się niedzielnej mszy świętej, pomoże nam podejmować słuszne decyzje w życiu codziennym i przygotować się na spotkanie z Bogiem w godzinie naszej śmierci. Bóg zapłać za ofiary na tacę dzisiaj na Papieski Uniwersytet J.P.II w Krakowie i Tarnowie.

1. Dzisiaj spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z  grupy 23 w k-le zdrojowym o g. 16.30 . Pielgrzymi wyruszają  na Jasna Górę w sobotę 17 sierpnia, pamiętajmy o nich w modlitwach.
  2. W dalszym ciągu zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich od alkoholu przynajmniej na sierpień , które możemy zapisać w Księdze trzeźwości  przed Ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
  3. W Środę – Nowenna do MBNP, msza św.  o g. 19.00 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe
  4. W czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu przypada rocznica Cudu nad Wisłą czyli Bitwy Warszawskiej w 1920 r.- modlić się będziemy za wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny. W uroczystość Wniebowzięcia NMP  na mszy św. o g. 11.00 będziemy dziękować Bogu za 7 letnią posługę ks. Andrzeja Basiagi w naszej parafii.
  5. W sobotę – wspomnienie św. Jacka , kapłana, o g. 17.00 nabożeństwo Grupy św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy. Grupa św. Łukasza zaprasza na nabożeństwo do kościoła zdrojowego we wtorek o g. 19.00
  6. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i odnowienia także sił duchowych. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  7. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na remont organów 5.720 zł. Firma podała koszt remontu naszych organów 70.000 tyś. zł. Do tej pory zebraliśmy 62.500 . Bóg zapłać za ofiary na kwiaty paniom : Wandzie Grzebyk i Marcie Sekuła .Następnie do sprzątania kościoła  prosimy c.d. mieszkańców   Kraszewskiego po obu stronach i mieszkańców dawnej cegielni. Bóg zapłać Panom Lucjanowi Sekuła i  Krzysztofowi Matuła za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej – w Gościu Niedzielnym jest załączona płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami Maryjnymi i Patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Serdecznie polecamy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Zaczyk lat 71 i śp. Kazimierz Poczkajski lat 74 polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu