XVIII Niedziela Zwykła – 4. 08. 2019 r.

WPROWADZENIE:  W I czytaniu  mszalnym dzisiejszej niedzieli –  usłyszymy refleksję mędrca Koheleta, że wszystko na tym świecie to marność – ale nie chodzi o to , aby gardzić i gorszyć się wszystkim, lecz należy mieć właściwy dystans i rozeznawać, które z tych rzeczy doczesnych  służą także w zdobywaniu  wieczności. Dlatego św. Paweł poucza, abyśmy szukali także tego co w górze, gdzie przebywa Chrystus, który przestrzega przed chciwością i stawia nam pytanie – „ głupcze , jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie, komu wiec przypadnie to,  coś przygotował? Bądźmy uważni, bo te słowa mogą być dla nas prawdziwym ratunkiem. Będziemy się modlić także rozpoczynając sierpień, o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach i za tych, którzy  podejmują  ambitne postanowienia abstynenckie, by chronić wolność i  wspierać rozwój Polski i Polaków. Polecamy również Bogu wszystkich dobrodziejów, którzy składają dzisiaj ofiary na tacę na remont organów w naszym kościele.

1. Dzisiaj – po mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 12.30 Dzień skupienia dla narzeczonych
  2. Przeżywając miesiąc sierpień, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich przynajmniej na sierpień , które  możemy zapisać w Księdze trzeźwości  przed Ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek  – Święto Przemienienia Pańskiego – Tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu – Ks. proboszcz Kustosz Sanktuarium serdecznie zaprasza. Szczegółowy program w gablocie na plakacie. Na zakończenie odpustu  11 sierpnia o g. 9.00 będzie  msza św.  w intencji rolników, Sadowników i Pszczelarzy. Po mszy św. spotkanie w Sali  przy Placu Kolegiackim.
  4. W Środę – o g. 18.00 katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. Nowenna do MBNP, msza św. o g. 19.00 i Apel Jasnogórski przy pomniku św. J.P.II, w czwartek – Św. Dominika ,w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w sobotę – Św. Wawrzyńca
  5. W sobotę Grupa modlitewna Św. Ojca Pio organizuję wyjazd do Nowego Sącza na mszę odpustową Przemienienia Pańskiego o godź 16:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii i u pani Ireny Herman. Spotkanie Grupy  św. Ojca Pio w naszym kościele w sobotę 17 sierpnia o g. 17.00 W przyszłą niedzielę składka na KUL i UJ.P.II w Krakowie i Tarnowie.
  6. Spotkanie osób wybierających się w tym roku na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z  grupy 23 odbędzie się : W Barcicach w sobotę 10 sierpnia o g. 15.30, W Piwnicznej tez w sobotę  10 sierpnia o g. 17.30 i W Krynicy w k-le zdrojowym w niedzielę 11 sierpnia o g. 16.30 .
  7. W przyszłą niedzielę zgodnie z tradycją odbędzie się VIII Krynickie Święto Miodu jako dziękczynienie Panu Bogu za dary natury. Będzie można nabyć tegoroczny miód i inne produkty pszczele
  8. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i udanego wypoczynku. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Wiktorów , paniom: Teresie Kowalczuk, Marii Pociecha, Annie Zawada i Janinie Staszak , dziękujemy za ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Opielów, Nosalów, Augustyńskich , paniom: Stanisławie Ochwat, Irenie Czech, Marii Bebak i Marii Grzebyk. Następnie do sprzątania kościoła prosimy c.d. mieszkańców   Kraszewskiego. Powoli dobiega końca remont organów w naszym kościele. Bóg zapłać za dotychczasowe złożone ofiary na ten cel i za dzisiejsze. W przyszłą niedzielę podamy całkowity koszt remontu i cenę  dodatkowego głosu języczkowego.
  10. Bóg zapłać Czesławowi Tomaszewskiemu ze zgromadzenia księży Jezuitów z Krakowa za ofiarną wakacyjną posługę w naszej parafii i życzymy Błogosławieństwa Bożego w dalszym misyjnym trudzie.
  11. Polecamy lekturę prasy katolickiej – warto przeczytać w „ Niedzieli : „ Czy katolik to ten gorszy?, „ objazdowa prowokacja”, a w „ Gościu „ : „ Ekonomia nieba, „, „ Góra ludzi znalezionych”, „ Łańcuchowe wychowanie”. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.