XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019.

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019.

WPROWADZENIE: Dzisiaj w ewangelii uczniowie proszą Chrystusa „ Panie, naucz nas modlić się”. W kolejną niedzielę synodalną chcemy właśnie się modlić za naszą parafię, aby rzeczywiście była miejscem świadectwa i wiarygodności wiary. Nasza wiara wzrasta dzięki wspólnej modlitwie oraz świadomości, że obok nas jest ktoś kto podziela te same przekonania. Nasza wiara może także przetrwać trudności i kryzysy dzięki osobom z naszego otoczenia, które w porę nam pomogą, widząc nasze problemy. Prośmy zatem w tej Mszy św. naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby wzmocnił nasza wiarę i nasze poczucie odpowiedzialności duchowej za naszą parafię w której na co dzień mieszkamy.

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomn. Św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy,w środę – Św. Ignacego z Loyoli, prezb.. o g. 19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych,,w czwartek – wspomn. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca sierpnia- całodzienna adoracja N. Sakr. . Rozpoczęcie po mszy św. o godz. 9.00. Adoracja prowadzona przez Grupę św. O. Pio zaraz po Mszy o 9.00, a o g. 15.00 Grupa św. Michała Archanioła. Cały dzień będzie okazja do spowiedzi św. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu można zyskać Odpust zupełny tzw. Odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica powstania Warszawskiego.
 3. W pierwszy piątek –Modlitwy przebłagalne za grzechy i modlitwy za misjonarzy . Do chorych udamy się z Komunią św. o godz. 10.00. Spowiedź w I piątek od godz. 18.00.
 4. W pierwszą sobotę – zapraszamy na różaniec z rozważaniem o g. 9.00 w intencji rodzin i o pokój i zgodę w Ojczyźnie, a po różańcu zapraszamy na  Mszę św. o Niepokalanym Sercu NMP  
 5. W przyszłą niedzielę – 4 sierpnia – zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9.30. Dzień skupienia dla narzeczonych o g. 12.30. W budynku Straży Pożarnej w Krynic – akcja poboru krwi od g. 00 – 13.00. Szczegóły na plakacie.
 6. Od czwartku rozpoczniemy miesiąc sierpień .Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski, które usłyszymy w przyszłą niedzielę – uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie.
 7. Grupa modlitewna Św. Ojca Pio organizuję wyjazd do Nowego Sącza na mszę odpustową Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w sobotę  10 sierpnia o godź 16:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii i u pani Ireny Herman. W związku z tym nie będzie u nas spotkania Modlitewnej Grupy św. Ojca Pio.
 8. Fundacja Dla Wszystkich, organizatorzy Forum Ewangelizacyjnego w Krynicy-Zdroju zapraszają do wzięcia  udziału w pielgrzymkach do Mediugorje. Terminy oraz szczegółowe informacje na plakacie . 
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na misje /2. 325 zł./, złożone przy poświęceniu pojazdów z okazji  św. Krzysztofa  i za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa: Pietruchów, Domitrów, Alicji i Jana Gucwów, paniom: Irenie Aleksander, Beacie Magiera, Helenie Capok, za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Stabrawów, Widełków, Annie i Pawłowi Gucwa, paniom:  Krystynie Potoczek, Janinie Marcisz i panu Leszkowi Mirek.  Następnie do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ul Kraszewskiego.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne, a u ministrantów nowy Promyczek Dobra .W ”Niedzieli” jest załączona Karta Praw Rodziny warto przeczytać też  Raport o prześladowaniach, nie milczymy, gdy trzeba mówić, 12 kroków, które mogą zmienić życie. W „ Gościu” warto przeczytać – kiedy nie mamy grzechu gdy nie uczestniczymy w niedzielnej mszy św.?, suma wszystkich lęków, wieś, która przestała istnieć i inne.
 11. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
Comments are closed.