XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019.

WPROWADZENIE : W dzisiejszej Ewangelii Jezus uświadamia nam przez Marię i Martę, że nasze codzienne niepokoje nie powinny nam przesłaniać życia duchowego i utrudniać osobistej relacji z Panem Bogiem. Uczestnicząc w tej niedzielnej mszy św., zatrzymajmy się i powierzmy nasze zmartwienia Jezusowi. Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do każdego z nas.  Z okazji XX Tygodnia św. Krzysztofa, który się rozpoczyna dzisiaj, obejmijmy także naszą serdeczną modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc by dobry Bóg zachował nas od niebezpieczeństw, a zwłaszcza wypadków drogowych. Dziękujmy również Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za uchronienie nas od wypadków. Dzisiejsze ofiary na tacę  są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Z góry składamy za nie  serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, które przypada 25 lipca. Włączmy się w akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km. jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, jako wdzięczność Bogu za bezpieczne podróże. Można otrzymać pamiątkowe breloczki. Informujemy przy okazji, że składka z Akcji św. Krzysztofa na MIVA POLSKA z lipca ubiegłego roku w naszej diecezji wyniosła 208 636 zł, co stawia naszą diecezję na II miejscu w tabeli zbiorczej z całej Polski. Dzięki tym funduszom Polska zrealizowała 97 projektów w 34 krajach świata: zakupiono dla misjonarzy 40 samochodów terenowych,3 busy,2 ambulanse,2 traktory,1 moto-taczkę,64 motocykli i motorowerów, 516 rowerów, 3 łodzie, 2 quady, 3 skutery śnieżne, 5 wózków inwalidzkich, 3 konie i 3 wozy.
  2. W tym tygodniu w liturgii: : W poniedziałek – wspomnienie św. Marii Magdaleny, wtorek – św. Brygidy, w środę – Św. Kingi, dziew., drugorzędnej patronki Diecezji, w czwartek  – święto św. Jakuba Apostoła ,w piątek – święto. Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę synodalną.

Składamy serdeczne Bóg zapłać : za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Skalniaków, Kozubskich, Jachrów, Hopejów, Sekułów, paniom : Elżbiecie Kłapacz i Marii Bołoz. Za ofiary na kwiaty dziękujemy Zbigniewowi Jacher. Następnie do sprzątania prosimy kolejnych mieszkańców ul. Kraszewskiego. O. Czesław Tomaszewski , misjonarz, który przez miesiąc u nas posługuje – serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę /12.326 zł, 30 Euro i 50 Koron norweskich. Grupa św. Łukasza zaprasza do kościoła zdrojowego na nabożeństwo we wtorek 23 lipca o g.19.00

1. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra i „Mały Gość Niedzielny”. W dzisiejszym Gościu warto przeczytać „Jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie”, a w Niedzieli – „ trzeba jasno powiedzieć – DOŚĆ” i o modlitwie „ Tajemnica Szczęścia”
  2. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i udanego wypoczynku. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i zachęcamy, aby dzień urodzin, imienin czy jubileuszu łączyć z przystąpieniem do spowiedzi i uczestniczyć we Mszy Św. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Szczepaniaka/ 82 lata/ Dobry Jezu..
  3. Za chwilę będzie błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w int. kierowców oraz wszystkich użytkowników dróg. Podczas poświęcenia będą rozdawane breloczki i modlitwa do św. Krzysztofa, a kierowcy mogą złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu na terenach misyjnych  „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Prosimy kierowców, aby po Mszy św. podeszli do swoich pojazdów i zaczekali, aż kapłan przejdzie i poświęci pojazd.