XV Niedziela Zwykła 14.07.2019.

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019.

 

WPROWADZENIE : W dzisiejszej ewangelii Jezus słyszy pytanie – „ Nauczycielu ,co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”  To pytanie stawiamy sobie z pewnością wszyscy. Jezus wyraźnie powiedział, że mamy zachowywać przykazania i okazywać bliźnim miłosierdzie. Jako ludzkość, jesteśmy często poranieni, bo ulegamy namiętnościom ,  oddalamy się od Boga i nie reagujemy wystarczająco  na potrzeby bliźnich. Jednak mocą ofiary Chrystusa, którą rozpoczynamy, możemy spełniać polecenie Jezusa i niezależnie od tego , kim jest potrzebujący, świadczyć mu miłość i miłosierdzie. Gościmy w naszej parafii ks. Czesława H. Tomaszewskiego, naszego rodaka, byłego misjonarza na Madagaskarze, który obecnie prowadzi działalność na rzecz pomocy misjom. Dzisiaj ks. Tomaszewski głosi kazania o tematyce misyjnej, a po Mszy św. rozprowadza wydawany przez siebie biuletyn misyjny oraz misyjny kalendarz na rok 2020. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych przez cyklon IDAI w Malawi, Zimbabwe i Mozambiku. Bóg zapłać.

  1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00
  2. Rozpoczęliśmy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza 17 sierpnia br. Pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” .Koszt uczestnictwa 100 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci tylko 70 zł, a każde następne dziecko do kl. VIII włącznie 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Więcej informacji na http: pielgrzymka tarnowska.pl
  3. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, które przypada 25 lipca. Włączmy się w akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km. jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, jako wdzięczność Bogu za bezpieczne podróże. Można otrzymać pamiątkowe breloczki. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. W tym tygodniu w liturgii: : W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dok. Kość, We wtorek – wspomn. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, w czwartek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.  Św. Szymon jest patronem kaplicy domowej na naszej plebanii, dlatego w tym dniu Msza św. rano o godz. 6.30 z racji tego małego odpustu będzie w kaplicy na plebanii.W sobotę spotkanie grupy Ojca Pio o 17:00.
  5. Msze Święte za mieszkańcy bloku 23, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało będą odprawione 17.07.19. Godz. 6:30, 18:07.19. Godz. 6:30, 22.07.19 godz. 6:30.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Gucwów i Pietruchów i paniom: Bożenie Kulig i Janinie Kopyściańskiej. Za ofiary na kwiaty dziękujemy paniom : Krystynie Staśko, Józefie Lewickiej, Michalinie Świerad, Marii Kopyściańskiej, rodzinom państwa: Padołów, Piszczków i Stachurów. Następnie do sprzątania prosimy kolejnych mieszkańców ul. Kraszewskiego.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra i „Mały Gość Niedzielny”. W dzisiejszym Gościu warto przeczytać „ Bo zycie jest zywe – rozmowa z ewą Błaszczyk”, o szkaplerzu, a w „ Niedzieli” – ‘ niewierzące dzieci, wierzących rodziców”
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
Comments are closed.