XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019.

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019.

 

Wprowadzenie: Za chwilę w  dzisiejszej ewangelii usłyszymy jak Chrystus rozsyłając uczniów mówił  – „ idźcie oto was posyłam jak owce między wilki , gdy do jakiego domu wejdziecie – mówcie „ pokój wam”. Nie w każdym sercu ten Boży pokój jest. W  sercu przewrotnym i pełnym grzechu nie ma prawdziwego pokoju, który daje Bóg. Módlmy się w czasie dzisiejszej mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy św. – aby Duch Święty prowadził nas do przebaczenia i pojednania, byśmy byli jako chrześcijanie i katolicy siewcami pokoju i miłości.

  1. Dzisiaj na mszy św. o g. 12.30 dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych. Zmiana tajemnic różańcowych  po mszy św. o g. 9.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek – wspomnienie. Św. Jana z Dukli, kapłana, w środę – o g. 18.00 katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, o g. 19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych , które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań, w czwartek – święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy, w piątek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz. w sobotę – wspomnienie św. Brunona, biskupa i męczennika. . O godz. 17.00 comiesięczne nabożeństwo Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio
  3. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  4. Rozpoczynamy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza 17 sierpnia br. Pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” .Koszt uczestnictwa 100 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci tylko 70 zł, a każde następne dziecko do kl. VIII włącznie 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Więcej informacji na http: pielgrzymka tarnowska.pl . Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Tuchowa w ramach odpustu .Wyjazd o g. 6.30  jutro w poniedziałek – zapisy u p. Herman Ireny .
  5. Gościmy w naszej parafii ks. Cz. H. Tomaszewskiego, naszego rodaka, byłego misjonarza na Madgaskarze, który obecnie prowadzi działalność na rzecz pomocy misjom. W przyszłą niedzielę ks. Tomaszewski wygłosi kazania o tematyce misyjnej, a po Mszy św. będzie rozprowadzał wydawany przez siebie biuletyn misyjny oraz misyjny kalendarz na rok 2020. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych przez cyklon IDAI, który w marcu tego roku uderzył w Malawi, Zimbabwe i Mozambik dewastując je i pozostawiając po sobie prawie dwa miliony ludzi bez dachu nad głową. Za wszelką pomoc udzieloną tym biednym ludziom składamy wszystkim z góry serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego na tematy bezpieczeństwa na drogach Krynicy Zdroju i zagrożeń tam występujących  w piątek 12 lipca 2019 roku o godz. 9:00 w sali Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju .Zachęcamy do przyjazdu rowerem,  na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa Piórów, pani Annie Kocoń i p. Zofii Tragarz, za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Moskałów i Szarków oraz Wójsów.  Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców ul. Zawodzie. Bóg zapłać panu Czesławowi Szymczyk za  pomoc na plebanii.
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra i „Mały Gość Niedzielny”.
Comments are closed.