Odpust – MBNP – XII Niedziela Zwykła 23.06.2019.

Odpust – MBNP – XII Niedziela Zwykła 23.06.2019.

 

Wprowadzenie: Przeżywamy dzisiaj  Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę o g. 11.00 odprawi Ks. Piotr Turek , który jako diakon posługiwał w naszej parafii. Składając Maryi hołd naszego oddania, dziękujemy za Jej nieustanne wstawiennictwo i pragniemy Ją naśladować w wierze i posłuszeństwie woli Bożej na co dzień.

 1. Msze św. w niedziele – 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalnej kaplicy w niedzielę o g. 10.15. W dni powszednie- 6.30, 9.00 i 19.00. Nabożeństwo do NSPJ po mszy św. wieczornej
 2. Postarajmy się zyskać Odpust Zupełny – będąc w stanie łaski uświęcającej, należy przyjąć komunię św., odmówić wierzę w Boga, Ojcze nasz i modlitwę za Ojca św.  Zdrowaś Maryjo, a także wyzbyć się wszelkiego przywiązania do grzechu.
 3. Dzisiaj Caritas przygotował loterię fantową . Losy po 5,10,50 zł . Ciekawe i cenne nagrody główne. Losowanie o g. 14.00 , będą też ciastka i bigos. Nie przechodźmy obojętnie koło tych stoisk, kupujmy losy
 4. Jutro w poniedziałek 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. JANA Chrzciciela. Zachęcamy do uczestnictwa we mszy św., a wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki MBNP za pośrednictwem swego patrona.
 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków o g. 18.00.Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała i za włączenie się w przygotowanie ołtarzy, baldachimu, feretronów, Figur. Bóg zapłać za przygotowanie I ołtarza blokom 4,6,8, drugiego ołtarza blokowi 23, trzeciego blokom 11 i 15, czwartego przy kościele – różom różańcowym. Bóg zapłać naszemu wspaniałemu Chórowi , strażakom, orkiestrze, Straży Miejskiej i Policji, wszystkim niosącym figury i Pocztom Sztandarowym, dzieciom, ministrantom, lektorom, kapłanom, organiście i kościelnemu. Przypominamy, że w czasie oktawy Bożego Ciała msza św. wieczorna z procesją eucharystyczną jest o g. 18.00 i tak będzie do czwartku włącznie.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza święta wieczorna od piątku o g. 19.00.
 7. W każdy piątek odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. wieczorną, a w każdą sobotę o 8.30 odmawiamy Różaniec w int. naszych rodzin, o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii, w int. kapłanów tu pracujących i w int. przebłagania za nasze grzechy. Różaniec prowadzą członkowie Róż Różańcowych wg. ustalonej kolejności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.: 7.30, 9.30, 17.00 i 19.00. W szpitalu o g. 6.30. Zachęcamy do uczestniczenia we mszy św., mimo, że nie jest to święto obowiązkowe. Módlmy się w tym dniu szczególnie za Papieża Franciszka. Ofiary na tacę na  Świętopietrze. W przyszłą niedzielę – zakończenie nabożeństw ku czci NSPJ
 9. Ojcowie Redemptoryści zapraszają na Wielki Odpust Tuchowski od 1 do 9 lipca. Dokładny program w gablocie. .Akcja Katolicka w naszej parafii organizuje wyjazd na ten odpust do Tuchowa we wtorek 2 lipca o g. 15.00 z naszego parkingu. Koszt od osoby 25 zł. zgłoszenia u Pani Krystyny Wnęk /tel. w gablocie na plakacie /lub w zakrystii. Msza św.  za śp. Ks. prałata Władysława Podrazy z ok . imienin będzie w środę 26.06 g. 6.30. Msza św. dz-bł od mieszkańców bloku 15 będzie 8 lipca o g. 19.00, od mieszkańców bloku 11 będzie 11lipca o g. 19.00, w int. pielgrzymów do          Sącza w Święto Rodziny 9.07.o g. 19.00, Dla grup św. Ojca Pio  będzie msza św.  w Tuchowie 8 lipca o g. 9.00. wyjazd  o g. 6.30 – zapisy u p. Herman Ireny
 10. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i katechetom za trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży w zakończonym roku szkolnym i życzymy wszystkim miłych wakacji, także wczasowiczom przybyłym do Krynicy na wypoczynek, zaś tym, którzy muszą pracować aby inni mogli wypoczywać serdecznie dziękujemy.
 11. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej w naszej parafii. Porad udzielają: doradczynie rodzinne, psycholog i lekarz . Należy się telefonicznie wcześniej umówić na spotkanie. Telefony są podane w informacji na stronie parafii i na drzwiach poradni. Świetlica środowiskowa „OAZA” działająca na plebanii będzie czynna do końca czerwca.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom : Stanisławie Śliwińskiej, Stanisławie Rosiek, Kindze Muszańskiej, Helenie i Stefanowi Motyka. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Wnęków i Stanisławczyków. .Następnie prosimy cd. ul. Wiejskiej. Bóg zapłać za ofiarę na remont organów mieszkańcom bloków 11 i 15 /180 zł./
 13. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Nowy nr „Miłujcie się” Niedzieli gościa Niedzielnego i promyczek dla dzieci.. Warto przeczytać w dzisiejszym Gościu „ O cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana”” o sile matczynej modlitwy” i Jak pokochać „bycie ojcem”
 14. Podziękowanie kaznodziei, kapłanom , chórowi – uczestnikom warsztatów liturgicznych panu dyrygentowi i kompozytorowi Hubertowi kowalskiemu –  modlitwy wymagane dla zyskania odpustu zupełnego
Comments are closed.