Niedziela Trójcy Świętej 16.06.2019.

Niedziela Trójcy Świętej 16.06.2019.

 

Wprowadzenie: Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. „ W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – Tak rozpoczynamy dzień i modlitwę. Kiedy czynimy znak Krzyża , stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę . Te słowa  zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie św.. Świadomie i z otwartym sercem oddajmy chwałę Bogu naszym życiem i zachwycajmy się nad Jego miłością i nad tym, co od Niego otrzymujemy. Przeżywając dzisiaj także Diecezjalne Święto Rodziny, szczególnie wpatrujmy się w Trójcę Świętą , która jest wzorem miłości małżeńskiej i rodzinnej.

 

  1. Dzisiaj zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej
  2. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Nabożeństwo do NSPJ po mszy św. o g. 19.00 w dni powszednie i niedziele.
  3. Jutro w poniedziałek o g. 10.30 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego w Przedszkolu Nr2 , zapraszamy także rodziców.
  4. W środę msze święte na zakończenie Roku Szkolnego : o g. 8.00 dla  Szkoły Podstawowej Nr 2, a o g. 9.00  Msza św.  dla  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych . Spowiedź dzieci i młodzieży  na zakończenie roku będzie we wtorek od g. 18.00.
  5. W Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/.Jest t6o Święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę: 7.30, 9.30 z procesją eucharystyczną, 12.30, 19.00. W szpitalu msza święta w Boże Ciało będzie rano o g. 6.30. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, baldachimu, feretronów, Figury Matki Bożej i innych znaków religijnych. Postarajmy się  by procesja wypadła pięknie. W tym roku pójdziemy z procesją eucharystyczną na Osiedle Czarny Potok. Prosimy o przygotowanie I ołtarza bloki 4,6,8, drugiego ołtarza blok 23, trzeciego bloki 11 i 15, czwartego przy kościele – róże różańcowe. Spowiedź przed Bożym Ciałem będzie w środę od g. 18.00.  Przez Oktawę Bożego Ciała msza wieczorna będzie o g. 18.00 z wyjątkiem soboty / g.9.00/ i niedzieli /g.11.00/
  6. W  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę Odpustową o g. 11.00 odprawi Neoprezbiter  Piotr Turek, który pełnił posługę diakona w naszej parafii. Spowiedź przed Odpustem będzie w sobotę od g.18.00 .W dalszym ciągu prosimy o fanty na loterię w czasie Festynu Parafialnego .
  7. W każdy piątek odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. wieczorną, a w każdą sobotę o 8.30 odmawiamy Różaniec w int. naszych rodzin, o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii, w int. kapłanów tu pracujących i w int. przebłagania za nasze grzechy. Różaniec prowadzą członkowie Róż Różańcowych wg. ustalonej kolejności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Grupa modlitewna św. Łukasza zaprasza do kościoła zdrojowego na nabożeństwo we wtorek  o g. 19.00
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Rośków, Stankiewiczów, Florków, Bartosza Bulandy, Józefa Bulandy, Elżbiety Gurgul i Krystyny Bulandy. Następnie do sprzątania kościoła prosimy  d. ulicy Wiejskiej. Podziękowanie z Ukrainy- przeczytać z kartki.
  9. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł „ obłuda świata”
Comments are closed.