Zesłanie Ducha Świętego 11.06.2019.

WPROWADZENIE : Dzisiaj mija 50 dni od Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia Maryja i apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku  otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na  nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle Swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Niech uczestnictwo w tej niedzielnej Mszy św.  otworzy nasze serca i umysły na działanie Ducha św. w codziennym życiu. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich chorych i misjonarzy, bowiem dzisiejsza uroczystość jest Misyjnym Dniem Chorych. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski  Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, z góry składamy Bóg zapłać za ofiary.

1. Okres Komunii św. wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę. Kościół zachęca, aby ci wierni, którzy jeszcze nie przystąpili w ciągu roku ani raz do Komunii św., by uczynili to jak najszybciej  po spowiedzi.
  2. Dzisiaj o g. 16.00 spotkanie Zespołu Synodalnego na plebanii
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do NSPJ codziennie i w niedziele po mszy św. o g. 19.00
  4. Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła . Msze św. o g. 6.30, 9.00, 19.00. W szpitalu o g. 6.30. We wtorek św. Barnaby apostoła, w środę bł. Romana Sitki, w czwartek  – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Wyjeżdżamy na  Diecezjalną Pielgrzymkę Kapłanów do Matki Bożej Tuchowskiej, w piątek bł. Michała Kozala
  5. W sobotę 15 czerwca przypada 7.rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, polecajmy jego osobę i pasterzowanie Jezusowi i Matce Bożej
  6. W najbliższą niedzielę Trójcy Św. w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim – Diecezjalne  Święto Rodziny. Msza św. o g. 11.00 pod przewodnictwem naszego Pasterza Biskupa Andrzeja Jeża. Stowarzyszenie Rodzin z naszej  parafii organizuje autokar. Wyjazd o g. 9.00 z parkingu kościelnego, koszt 15 zł. od osoby. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu także prywatnymi samochodami. Należy mieć za szybą kartkę białą A4 jako przepustkę na parking. Małżeństwa obchodzące jubileusz mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo z podpisem Biskupa Tarnowskiego/ Czyt. zaproszenie Ks. Bpa/
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy z procesją eucharystyczną na Osiedle Czarny Potok. Prosimy o przygotowanie I ołtarza bloki 4,6,8, drugiego ołtarza blok 23, trzeciego bloki 11 i 15, czwartego przy kościele – róże różańcowe. Hasła do poszczególnych ołtarzy u ks. proboszcza.
  8. Odpust parafialny będzie w niedziele 23 czerwca. Caritas prosi o fanty na loterię
  9. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30 i o 19:30 zbiórka ceremoniarzy, Chór . g..19.30, DSM-u w środę o godz. 17:30 i w sobotę i godz. 10:00,W czwartek o 15:00 ministranci gr 1 o 16:00 gr 2 o 17:30 lektorzy młodsi,  w czwartek g. .19.30 Akcja Katolicka,  W piątek o 18.00 grupa młodzieżowa. W najbliższy piątek 14 czerwca wyjazd  dzieci z naszej parafii na Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance o godz. 11:15 z parkingu przy kościele. Zwolniło się jedno miejsce na wakacyjną pielgrzymkę szlakiem sanktuariów maryjnych Europy. Informacje u ks. Pawła.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Edwarda i Barbary oraz Janusza i Ewy Hajdugów, Sławomirowi i Marzenie Hajdukom oraz paniom: Janinie Staszak, Aleksandrze Dudek, Teresie Hajduk , za ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Macieja i Anny Tomaszków, pani Marcie Hajduk i paniom Krystynie i Marii Hajduga. Następnie do sprzątania prosimy cd. ul. Wiejskiej.
  11. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Jest „Promyczek Dobra” dla dzieci . W Gościu Niedzielnym jest załączona płyta CD z przemówieniami papieża J.P.II z pierwszej pielgrzymki do Polski. W „Niedzieli” warto przeczytać artykuł „ niech nie wie lewa ręka , co czyni prawa” i „ nie ma czasu , aby nadal chodzić osobno”
  12. W sobotę 15 czerwca na deptaku krynickim będą udzielali porad – jak skorzystać z dotacji unijnych- Marszałek i Wicemarszałek Małopolski w godzinach od 9.00 – 17.00