VII Niedziela Wielkanocna 02.06.2019.

VII Niedziela Wielkanocna 02.06.2019.

 

WPROWADZENIE: Przeżywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus po 40 dniach od zmartwychwstania, wstępuje do Ojca. Zapewnia nas jednak, że wciąż pozostaje z nami. Pragnie, by apostołowie głosili to wszystkim narodom i mówi „ wy jesteście świadkami tego”. Kościół ma być wspólnotą świadków, naśladowców Jezusa. Grzech i zło usiłują przesłonić świadectwo dobrych, uczciwych i cierpiących świadków i wyznawców. Jezus jednak  nam wciąż błogosławi i pokazuje drogę do nieba. Znamy więc drogę i cel, pozostaje nam tylko iść. Warto skorzystać z pouczenia św. Augustyna, który powiedział – „myśl o tym, że masz Przewodnika, który już dotarł do nieba. On otworzył ci drogę, którą masz iść za Nim. Trzymaj się tylko Jego”. W spierajmy modlitwą papieża Franciszka w czasie pielgrzymki w Rumunii .

 1. Dzisiaj z wdzięcznością przeżywamy 40 rocznicę I pielgrzymki P.II do Polski 2.VI-10.VI..1979 r.
 2. Dzisiaj Adoracja NS po mszy św. Ofiary na tacę na remont organów. Zmiana tajemnic różańcowych  po mszy św. o g. 9.30
 3. Nabożeństwo do NSPJ w dni powszednie i w niedzielę po mszy św. wieczornej o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W I czwartek miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 zakończenie o g. 18.30. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Grupa św. Ojca Pio prowadzi adorację od 10.00 – 11.00, a Grupa św. Michała Archanioła od g. 15.00 – 16.00. W ciągu dnia w czasie adoracji można będzie korzystać ze spowiedzi św. Przerwa w spowiedzi od 12.00-14.00.
 5. W czwartek 06.06.2019 dzieci I Komunijne z rodzicami i ks. Andrzejem udadzą się na Pielgrzymkę w podziękowaniu za Dar I Komunii świętej. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.30. W czwartek na Mszy św. o 19:00  będzie przyjęcie nowych ministrantów, a pozostali przyjmą kolejną posługę formacji ministrantów .
 6. W I piątek – msza św. wotywna ku czci NSPJ i modlitwy za misje i misjonarzy o g. 9.00 i 19.00. Odwiedziny chorych od g. 10.30. Spowiedź od g. 18.00. W kaplicy szpitalnej Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00. ; o godz. 20.00 Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez młodzież i około godz. 21.00 Eucharystia. W piątek przypada 16 rocznica śmierci ks. Władysława Podrazy długoletniego proboszcza tutejszej parafii o g. 19.00 msza św. za zbawienie jego duszy.
 7. W tym tygodniu odbędą się Egzaminy klas VII przed Sakramentem Bierzmowania w sali nad zakrystią. We Wtorek 04.06.2019 o godz. 15.30 klasa VII a, o 16.30 klasa VII b. W środę 05.06.2019 o 15.30 klasa VII c.
 8. W najbliższą sobotę 08.06 o godz. 18.00 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu będzie Msza św. , która będzie transmitowana przez radio RDN. Z obsadą liturgiczną naszej parafii, o g.  00 różaniec prowadzony będzie przez rodziny z Krynickich Kręgów Domowego Kościoła
 9. W przyszłą niedzielę 9.06.2019 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Polsce to Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się przyjęcie chłopców do grona nowych ministrantów, a pozostali ministranci otrzymają kolejny stopień liturgiczny w posłudze ministranta. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na tę uroczystość. Próby przed przyjęciem dla aspirantów będą we wtorek o 17, w piątek o 17 i w sobotę o 15. 
 10. Dnia 11 czerwca 2019 roku (wtorek) w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania We wspólnocie Kościoła Diecezjalnego będziemy dziękować Bogu za dar sakramentu uczniów klas III gimnazjalnych oraz klas VIII szkół podstawowych. O g.00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na Diecezjalne Święto Rodziny w niedzielę 16 czerwca przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu.
 12. Nasza Parafia organizuje i zaprasza na warsztaty muzyki liturgicznej informacje na plakatach.
 13. W związku ze zbliżającym się Odpustem w naszej parafii/23.06.2019/ Caritas Parafialny prosi o przynoszenie fantów, najlepiej nowych rzeczy na loterię fantową.
 14. Wolontariusze rozprowadzają ulotki z informacją o mającym się odbyć Forum Ewangelizacyjnym w Krynicy-Zdroju w MOSiR od 14 do 15 czerwca br.. 
 15. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek o 17.30 spotkanie sportowe dla LSO; o 19.30 chór, we wtorek nie będzie spotkania grupy Apostolstwa Trzeźwości, DSM – w środę o 16.00; W czwartek po Mszy św. wieczornej Stowarzyszenie Rodzin. W sobotę o g. 17.00 nabożeństwo czcicieli św. Ojca Pio
 16. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła paniom: Teresie Cybulskiej, Antoninie Tumidalskiej, Ilonie Kożuch, Magdalenie Kotlarz,, pani Wiśniewskiej ,za ofiary na kwiaty rodzinom państwa:  Śliwów, Siwców i Marii Gruca:. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 14 A i ulicę Wiejską.. Bóg zapłać Akcji Katolickiej w naszej parafii za zorganizowanie nabożeństwa peregrynacji relikwii i obrazu św. J.P.II., za przygotowanie liturgii i wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie. Bóg zapłać wszystkim porządkującym trawniki wokół kościoła. Panom Stanisławowi Sowie i Krzysztofowi Matuła dziękujemy za skoszenie trawy i panu Wnękowi za przywiezienie kory do podsypania róż przy pomniku  św. J. Pawła II.
 17. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, jest też dla dzieci nowy „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W Gościu niedzielnym warto przeczytać: „ Kościół zraniony, ale nasz”, „ Krzyk serca”, a w Niedzieli „Polska leży w całym świecie” i „Nabożeństwo Czerwcowe”. Można sobie zabrać ulotki ze stolików Stowarzyszenia Obrońców Życia człowieka.- „ razem damy radę”
Comments are closed.