VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019.

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019.

 

WPROWADZENIE: Apostołowie zebrani na pierwszym soborze w Jerozolimie zwrócili się  do uczniów Chrystusa słowami :  „ Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne”.  Słowa te są ważne i dla nas, przeżywających synod diecezjalny. Chcemy aby on nas odnowił i pomógł wprowadzić to co jest konieczne dla naszego dobra duchowego. Rozpoczynamy dzisiaj roczną serię niedziel synodalnych w czasie których będziemy zastanawiać się nad sensem naszej przynależności do parafii. Chcemy modlić się za naszą parafię, aby był w niej widoczny duch Chrystusa, który gromadzi nas i tworzy jedną wielką rodzinę zatroskaną o siebie nawzajem.

 1. Dzisiaj z okazji Dnia Matki składamy wszystkim żyjącym mamom szczere Bóg zapłać za bezgraniczną miłość i poświecenie, a dla zmarłych wypraszamy łaskę życia i szczęścia wiecznego za pośrednictwem Matki Najświętszej , która jest ideałem i wzorem każdej matki.
 2. Dziś o godz. 17.00 wyruszy z kościoła Zdrojowego tradycyjna Procesja do Figury Matki Bożej na Górze Parkowej. Tam również Msza św. Po Mszy św. o godz. 20.00 rozpocznie się uroczysty Koncert transmitowany przez TV TRWAM zatytułowany: „Królowej Krynickich Zdrojów”.
 3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe o 18.30,które się zakończą w piątek 31 maja i na nabożeństwa do NSPJ przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej o g. 19.00
 4. We wtorek 28 maja 2019 roku nasza parafia będzie  przeżywać peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Program na plakatach. Wniesienie i powitanie o g. 18.30. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego nie będziemy udzielać Komunii św.  Do skrzynki próśb i podziękowań można składać prośby za przyczyną św. Jana Pawła II, które zostaną odczytane podczas peregrynacji.
 5. W poniedziałek ,wtorek i środę modlimy się o szczęśliwe urodzaje w miejsce dawnych Dni Krzyżowych przed Wniebowstąpieniem Pańskim.
 6. W Piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 7. W najbliższą I sobotę miesiąca zapraszamy na g. 9.00 na różaniec , rozważanie i mszę św. ku czci Niepokalanego serca NMP
 8. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższą niedzielę 2 czerwca. Dzień Dziękczynienia w Polsce. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 9.30. Dzień Skupienia dla Narzeczonych o g. 12.30 Składka na remont organów. Remont już trwa, dodajemy jeden nowy głos , który kosztuje 25.000 zł.
 9. Bardzo prosimy chętne osoby do niesienia sztandarów i feretronów w czasie Bożego Ciała i Oktawy.
 10. W poniedziałek spotkanie sportowe dla Lso o 17:30., Chór o. g. 19.30. W środę o 16:00 ministranci najmłodsi o 17:45 lektorzy starsi o 19:30 ceremoniarze.  W czwartek o 15:00 ministranci gr 1 o 16:00 gr 2 o 17:30 lektorzy młodsi.  DSM-u w środę o godz. 17:30 i w sobotę o godz. 10:00. w piątek grupa młodzieżowa od 18.00
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Fuczków, Kurtaków, Kotlarzów, Bodzionych, Golonków, Mądrych Sylwii i Pawła. Za ofiarę na kwiaty dziękujemy rodzinie państwa Poczkalskich i paniom: Franciszce Dutka i Jolancie Cempa. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloków  Nr 36 i 38 .Dziękujemy za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na pomoc dla Polaków na Ukrainie w kwocie 3.250 zł. i za wszelką pomoc materialną.
 12. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „ Matki z oddaniem” czyli o tym jak matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci ,.a w Niedzieli jest dodatek specjalny „ Europa Christi” i „ wszystko co Polskę stanowi”
 13. Nie zapomnijmy dzisiaj o swym obywatelskim obowiązku – głosowania na kandydatów do Parlamentu Europejskiego
 14. W poniedziałek 27 maja pogrzeb śp. Witolda Augustyna / 90 lat/w kaplicy na cmentarzu 12.30 różaniec ,g. 13.00 msza św. i śp. Ireneusza Króla /38 lat/ w kościele g.14.30 różaniec, g. 15.00 msza św. Dobry Jezu a nasz Panie  daj im wieczne spoczywanie.

 

Comments are closed.