V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019.

WPROWADZENIE: Jezus dziś do nas mówi: „ Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak was umiłowałem.” Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Ciągle w naszym życiu szukamy właściwej drogi i czasem błądzimy.  Chrystus uświadamia nam dzisiaj niezmienną prawdę, że bez miłości wzajemnej, człowiek nie może być szczęśliwy. Jezus podkreśla, że w Nim jest źródło miłości , nie w nas. Prośmy Boga by uczestnictwo w tej niedzielnej Eucharystii uzdalniało nasze serca do  kochania wzajemnie Boga i bliźniego i  utwierdziło  nas w słuszności wyboru Boga na przewodnika naszego życia.

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 18.30, a w niedziele o 17.00.
  2. W piątek – wspomnienie. NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za kościół w Chinach.
  3. W przyszłą niedzielę – 26 maja – Dzień Matki . Będzie zarazem Niedziela Synodalna .
  4. We wtorek 28 maja 2019 roku nasza parafia będzie  przeżywać peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Program na plakatach. Wniesienie i powitanie o g. 18.30. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego nie będziemy udzielać Komunii św.  Do skrzynki próśb i podziękowań można składać prośby za przyczyną św. Jana Pawła II, które zostaną odczytane podczas peregrynacji.
  5. Wolontariusze naszej młodzieży zbierają ofiary do puszek na pomoc Polakom na Ukrainie. ks. Andrzej z młodzieżą wyjeżdżają na Ukrainę w najbliższy piątek.
  6. Bardzo prosimy chętne osoby do niesienia sztandarów i feretronów w czasie Bożego Ciała i Oktawy. Zgłoszenia do ks. proboszcza
  7. W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO 17:30. Chór – w poniedziałek o g. 19.30
  8. Spotkanie DSM-u w środę o godz. 17:30 i w sobotę o godz. 10:00.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Sopatów, Kapiasów, Chowańców, Kubiczków. Za ofiarę na kwiatydziekujemy rodzinie  państwa Millerów i pani Marii Kałuża . Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloków 32 i 34 . Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i Ks. Juliusza Wiewióry za ofiary na budowę klasztoru – 10.260 zł. z ubiegłej niedzieli.
  10. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. W Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „ Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” i o nowym sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, a w Niedzieli możemy przeczytać m.inn. – „ po pierwszym roku synodowania” i „ ogrzać się przy sercu ”
  11. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski / czytać/