IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 12.05.2019.

WPROWADZENIE : Dziś w bardzo króciutkiej ewangelii –Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy z nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył , ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej  ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Witamy Księdza Juliusza Wiewiórę naszego rodaka, który dzisiaj  będzie głosił kazania.  Złóżmy hojne ofiary na budowę klasztoru w Zwoli koło Poznania.

1. Dziś od godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, a o g. 17.00 nabożeństwo majowe. W dni powszednie nabożeństwo majowe o g. 18.30.
  2. Rozpoczyna się od dzisiaj Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele
  3. W środę będzie Msza Św. dziękczynna za przyjęty przez młodzież sakrament bierzmowania o godz. 19:00. Rodzicom młodzieży bierzmowanej serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę, którą przeznaczamy na zakup 4 komży oraz ornatu. Rodzicom i dzieciom I komunijnym dziękujemy za ufundowanie Kapy czerwonej jako dar ofiarny. Bóg zapłać także dzieciom I komunijnym
  4. W czwartek 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień Imienin naszego Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pomódlmy się w jego intencjach.
  5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W środę  o 16   ministranci najmłodsi o 17:45 lektorzy starsi o 19:30 ceremoniarze.  W czwartek o 15.00 ministranci gr 1 o 16.00 gr 2 o 17:30 lektorzy młodsi. (Piłki nie ma w tym tygodniu) Spotkanie DSM w środę o godz. 17:30 oraz w sobotę o godz. 10:00. W piątek od godz. 18.00 grupa młodzieżowa.
  6. W sobotę jest organizowana pielgrzymka do figurki MB na Głębokim. Wyjście spod kościoła o godz. 15.00 – w drodze Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, a na Głębokim około godz. 16.00 Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  7. Rocznica I komunii św.  w Niedzielę 19 maja o 11.00  i w związku z tym w piątek o 17:30 próba dla uczniów klas czwartych przed rocznicą komunii św.
  8. Caritas Parafialny wraz z grupą młodzieżową po raz kolejny organizują pomoc charytatywną mieszkańcom Ukrainy – leki, środki czystości i odzież, oraz wyposażenie świetlicy dla dzieci prowadzonej przez księdza z naszej diecezji. Za zgodą ks. Proboszcza w przyszłą Niedzielę przedstawiciele Caritas i Młodzieży przeprowadzą zbiórkę do puszek na zakup lekarstw, środków czystości i sprzętu AGD. (wszelkie informacje u ks. Andrzeja)
  9. Serdecznie zapraszamy na weekendową pielgrzymkę szlakiem wschodniej Polski, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku. Podczas pielgrzymki odwiedzimy takie miejsca jak: Świętą Górę Grabarkę, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, miejsce cudu eucharystycznego w Sokółce, Białystok oraz Tykocin. Koszt pielgrzymki to ok. 620 zł. Więcej informacji można uzyskać u ks. Pawła.
    Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 300 zł.
  10. W środę o 16.00 Kurs Przedmałżeński w Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie rozpocznie się 18 maja b.r. o godz. 16.30. Na pierwsze spotkanie należy przynieść kartkę z imieniem, nazwiskiem, zamieszkaniem i datą urodzenia. Będzie to równoznaczne z zapisaniem się na kurs. U nas Kurs Przedmałżeński będzie w październiku br.
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa : Skwarków, Gucwów, Siniawów i Kandlerów, paniom Alinie Dymek i Stanisławie Łaś. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Koszyków, Frączków, Sokolnickich, paniom Barbarze Kowalczyk i Wioletcie Oracz. Następnie prosimy do sprzątania mieszkańców bloku 35 klatki A,B. .Bóg zapłać za ofiary na remont organów /5640 zł./ dziękujemy także ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  12. Dziękujemy za czytanie wspólnotowe Pisma św. w sobotę z racji Tygodnia Biblijnego . Przy okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać  Pani Katarzynie Mitro za przygotowywanie w ciągu całego roku fragmentów Pisma św. co też przyczynia się do poznawania Tej Św. Księgi .
  13. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, Niedzieli”, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku.