III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Trzeba nam dzisiaj poważnie zapytać się siebie, gdzie jest miejsce Boga w moim życiu? Czy możemy powiedzieć, że Jezus naprawdę ma wpływ na to, jak żyjemy? A może staje się On powoli w naszym życiu po prostu nieobecnym?  Starajmy się szczególnie w tym Tygodniu Biblijnym lepiej poznać Boga obecnego w Biblii.

1. Msze święte:7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie 6.30, 9.00 i 19.00, a w szpitalu codziennie o g. 6.40. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g. 17.00
  2. W związku z Niedzielą Biblijną warto zwrócić szczególną uwagę na znaczenie Pisma Św. Czy mamy Tę Świętą Księgę w rodzinie? czy Ją chętnie czytamy? czy z należytym szacunkiem i uwagą słuchamy czytań Pisma św. w czasie każdej mszy świętej? czy według tej Księgi Objawionej kształtujemy swoje życie i postępowanie? Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza teraz w obliczu zagrożenia wieloma sektami, w których przywódcy często czytają Pismo Św. młodzieży i wykorzystują to do własnych celów, nie mających często nic wspólnego z odpowiedzialnością za życie i zbawienie człowieka. W zakrystii można sobie nabyć Pismo Św. Starego i Nowego Testamentu. W dzisiejszej „Niedzieli” warto przeczytać „Z Biblią na Ty”-dziennikarze i aktorzy mówią, jak Biblia staje się inspiracją do szukania odpowiedzi na trudne pytania.
  3. W Środę – Uroczystość św. Stanisława bp. i męcz. głównego patrona naszej diecezji. Tygodniowy Odpust w Szczepanowie. Program na plakacie w gablocie. Nowenna do MBNP i msza św. w intencjach nowennowych połączona z nabożeństwem majowym o g. 18.30. Katecheza przed chrztem św. o g. 18.00
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i misyjne Kazania wygłosi ks. Juliusz Wiewióra – złóżmy hojną ofiarę na klasztor, który buduje w Zwoli koło Poznania.
  5. Spotkania grup: W poniedziałek spotkanie sportowe dla Lso o 17:30, wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości, w środę o 16.00 ministranci najmłodsi, o 17:45 lektorzy starsi, o 19:30 ceremoniarze, DSM o 17.30, w czwartek o 15.00 ministranci gr 1 o 16.00 grupa 2, o 17:30 lektorzy młodsi, Akcja Katolicka po Mszy wieczornej. W Piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa, w sobotę od 17.00 Grupa św. o. Pio, W sobotę – 11.V – dziewczęta udadzą się na diecezjalną pielgrzymkę DSM do Zabawy.
  6. W sobotę w ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy na słuchanie Słowa Bożego w godz. od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00 będzie można w naszym kościele posłuchać Słów Ewangelii. A na plebanii od godz. 18.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego, na który zapraszamy wszystkich chętnych pragnących zgłębiać Słowo Boże, ponieważ ta grupa jest otwarta.
  7. W Niedzielę 19.V na koniec tygodnia o powołania kapłańskie i zakonne ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. O 11.00 będzie Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV SzP.
  8. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu uroczystości Bierzmowania, szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Karoliny Lisak. Gratulujemy bierzmowanym i życzymy Wam byście dochowali wierności Chrystusowi i byli Jego odważnymi świadkami, zwłaszcza w swoim środowisku rówieśniczym. Proboszcz ofiarował mszę za wszystkich bierzmowanych, ich rodziców i świadków w dniu bierzmowania we wtorek w kościele zdrojowym, a druga Msza Św. dziękczynna za przyjęty sakrament bierzmowania sprawowana będzie w naszej Parafii w środę 15.V o g. 19:00.
  9. Serdecznie zapraszamy na weekendową pielgrzymkę szlakiem wschodniej Polski, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku. Podczas pielgrzymki odwiedzimy takie miejsca jak: Świętą Górę Grabarkę, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, miejsce cudu eucharystycznego w Sokółce, Białystok oraz Tykocin. Koszt pielgrzymki to ok. 620 zł. Więcej informacji można uzyskać u ks. Pawła.
    Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 300 zł.
  10. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do STAREGO SĄCZA z okazji 99 urodzin św. Jana Pawła II na ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II w dniu 18 maja 2019 roku sobota. Wyjazd: godz. 8:00 – plac przy kościele ul. Czarny Potok 3.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa Herchel i Kubisz, paniom Krystynie Leżuch i Marii Pociecha, za ofiary na kwiaty paniom Halinie Dziura i Ewie Grzesik oraz panu Janowi Dąbkowskiemu. Dziękujemy tym którzy pomagali przy rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Następnie do sprzątania prosimy w sobotę na godz. 12.00 mieszkańców bloku 33 klatek F,G,H.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy parafian: śp. Edwardę Jacher lat 69, Marka Jakubiaka lat 65, Janusza Czecha lat 59. Dobry Jezu….