II Niedziela Wielkanocna 29.04.2019.

II Niedziela Wielkanocna 29.04.2019.

 

WPROWADZENIE : „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego.” /słowa Pana Jezusa do siostry Faustyny/. Dzisiaj te słowa Pana Jezusa mają szczególną wymowę,  gdyż przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pierwszy raz doświadczyliśmy Miłosierdzia Bożego na chrzcie św. i otrzymaliśmy łaskę wiary, korzystaliśmy już wiele razy z sakramentu pokuty – Czy dzisiaj z czystym sumieniem możemy powtórzyć za św. Tomaszem „ Pan mój i Bóg mój”?. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Rozpoczynając kolejny Tydzień Miłosierdzia, módlmy się za  wszystkich zaangażowanych w dzieło Caritas: wolontariuszy, pracowników duchownych i świeckich, nasz parafialny zespół Caritas i w intencjach Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia . Nasz parafialny zespół Caritas i młodzież   zbierają ofiary do puszek, które Caritas Diecezji Tarnowskiej rozdzieli ludziom dotkniętym różnymi chorobami. Z góry dziękujemy za ofiary, które złożycie. Zespołowi Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać za bezinteresowną pracę w ich święto.
 3. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej
 4. Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia na wtorek 30 kwietnia.
 5. Rozpoczęcie nabożeństw majowych w Środę 1 maja o g. 18.30 i tak będzie przez cały maj. Apel Jasnogórski po mszy św. o g. 19.00. W niedziele nabożeństwo majowe o g.17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału
 6. Uroczystość NMP Królowej Polski i dzień modlitwy za emigrację w Piątek 3 maja. W tym dniu msze św. jak w niedzielę o g. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 7. Bierzmowanie młodzieży naszej Parafii odbędzie się we wtorek – 30 kwietnia – o godz. 18:00 w kościele zdrojowym. Sakramentu udzieli Bp Stanisław Salaterski.
 8. Bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się jeszcze dzisiaj o godz. 12:30 i jutro o godz. 19:00 . Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków będzie jutro w poniedziałek od g. 18.30
 9. W I czwartek miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i całodzienna adoracja NS do g. 17.30. W I piątek do chorych pójdziemy od g. 14.00 , czuwanie prowadzone przez młodzież w I piątek od g. 20.00  i ok. 20.45 dodatkowa msza św.. Spowiedź w I piątek od g. 18.00.W I sobotę o g. 9.00 majówka, różaniec z rozważaniem o Niepokalanym Sercu NMP i msza św.
 10. Próby dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek o g. 17.30. Spowiedź dzieci I komunijnych ,ich rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o g. 10.00.Uroczystość I Komunii św. dla dzieci klas III w  niedziele 5 maja  o g. 11.00.
 11. W I niedzielę 5 maja zmiana tajemnic różańcowych o g. 9.30, o g. 12.30 Dzień Skupienia dla narzeczonych. Będzie to zarazem Niedziela biblijna
 12. W  Czwartek o g. 19.00 spotkanie dla LSO i klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania .
 13. Od 5 do 12 maja Odpust ku czci św. Bpa Stanisława w Szczepanowie. Program w gablocie na plakatach. Akcja katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Starego Sącza z okazji 99 urodzin św. J.P.II i Rozpoczęcie peregrynacji relikwii św. J.P.II w dniu 18 maja 2019 r. .Wyjazd 18 maja  o g. 8.00  z placu kościelnego, koszt 20 zł. płatne przy zapisie, zgłoszenia do 30 kwietnia nr tel. 606285411. Grupa modlitwy wstawienniczej św. Łukasza zaprasza na mszę św. i adorację NS w poniedziałek 29 kwietnia  na g. 19.00 do kościoła zdrojowego.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty państwu : Bulanowskim, Caparczykom, Broniszewskim i Maziarzom., za ofiary na kwiaty państwu Gurbowiczom i paniom Skarłoszowej i Fiedorowej. Następnie  prosimy mieszkańców bloku 33 klatki C,D,E
 15. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł, „ Dusza Niezniszczalna”, a w „ Niedzieli” – „ Miłosierdzie Boże DNA”. Polecamy także lekturę  „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Dla dzieci  „Promyczka Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Dzisiaj o g. 20.05 w TVP 2 transmisja na żywo koncertu charytatywnego” Polska Pomaga”, jako podziękowanie dla polskich darczyńców w kraju i na świecie. Polecamy serdecznie.
 16. W poniedziałek o g.15.30 w kościele będzie msza św. pogrzebowa śp. Marka Jakubiaka .Dobry Jezu…………
 17. Z inicjatywy Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Należy się zgłosić w Urzędzie Gminy lub w Starostwie.
Comments are closed.