Niedziela Wielkanocna 21.04.2019.

Wprowadzenie:  Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną dziękujemy Bogu za dar życia wiecznego, którym obdarza nas w Chrystusie Zmartwychwstałym.

Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii spotykamy Zmartwychwstałego Pana i myślimy także o naszym zmartwychwstaniu.

Tę Uroczystość Zmartwychwstania obchodzimy przez cały tydzień

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele: 7.30, 9.30,11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g., 10.15. Jak co roku modlimy się w tym dniu za KUL i Uniwersytet J.P.II w Krakowie i Tarnowie oraz składamy ofiary na tacę na te uczelnie
  2. W przyszłą Niedzielę, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia, będzie o g. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o możliwości przekazywania 1% podatku na Caritas w Tarnowie.
  3. Nasz parafialny oddział Caritas wydał 120 paczek świątecznych. Caritas dziękuje za umożliwienie zbiórki darów w sklepach: Centrum, Intermarche, Biedronka, Żabka, ODIDO Sekuła, darczyńcom w sklepach i w kościele i ofiar w gotówce: Pani doktor Alinie Niemiec, pani doktor Annie Sudyka i pani Melanii Broniszewskiej, a także wolontariuszom z młodzieży za dostarczenie paczek chorym w domach. Szczególnie dziękujemy paniom z Caritas: Stanisławie Wietecha, Annie Żychowskiej, Janinie Rak, Barbarze Skarbek, Wiesławie Dara i Grażynie Furman. Bóg zapłać także państwu Lucjanowi i Annie Sekuła za upieczenie i ofiarowanie babek z ciasta do rozdanych paczek.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać księżom Wikariuszom za przeprowadzenie rekolekcji dla dzieci i młodzieży, Dyrekcji i nauczycielom Szkoły P. Nr. 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.P.II w Krynicy za pomoc, wszystkim wiernym za modlitwy i liczny udział w rekolekcjach i Liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Władysławie Wiśniewskiej, Ewie Pasadyn, Marii Rutka, Bogumile Basta, Monice Kulig, Marii Macheta, państwu Lubańskim, Kakubom i Drożdżom; na kwiaty: Janinie Sopata, Marii Kachniarz, Ewie Gierlak, Barbarze i Andrzejowi Ryba, państwu: Piwowarczyk, Kukulscy, Nalepa. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego paniom: Grażynie Lorek, Beacie Kołodziej i państwu Kubas. Za odkurzanie dywaników na ławkach pani Annie Żychowskiej, a za oświetlenie panu Adamowi Mróz. Dziękujemy również osobom, którzy pomagali przy świątecznej dekoracji kościoła: Barbarze Gomółka, Katarzynie Zasadny, Piotrowi i Patrykowi Krężołek, Antoniemu Gucwa, Aleksandrowi Filip, Ryszardowi Doniec, Michałowi Hebda, Władysławowi Smyda, Michałowi Kozubskiemu, Janowi Pióro i Bogdanowi Marek. Do sprzątania prosimy na sobotę blok 33 klatki A i B. Bóg zapłać Panu Grzegorzowi Łasiowi, Julianowi Mazur, Ks. Andrzejowi i Chórowi Parafialnemu za śpiewanie Męki Pańskiej, Strażakom za straż przy Grobie Pańskim, Grupie Młodzieżowej za adorację, Chórowi Parafialnemu pod dyrekcją Pani Marii Mazur, Organiście, Kościelnemu, Ministrantom, Lektorom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Księżom katechetom i księdzu Diakonowi za solidne przygotowanie liturgii oraz Panu Szafarzowi Kazimierzowi Ptaszek.
  5. W najbliższą środę spotkanie Dzieci I Komunijnych i rodziców od g. 17.00, w sobotę od 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii, a w Niedzielę Miłosierdzia od 16.00 Parafialny Zespół Synodalny.
  6. Zachęcamy do nabycia sobie prasy katolickiej. W Gościu „o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu” i „jak nie nudzić się na mszy św.”
  7. Składamy życzenia dla Parafian i Gości przybyłych do Krynicy – by Chrystus Zmartwychwstały umacniał w Was nowe życie, zachował w zdrowiu i wlewał nieustannie w serca nadzieję i pokój.