Niedziela Palmowa 14.04.2019.

Niedziela Palmowa 14.04.2019.

 

WPROWADZENIE : Dzisiaj w Niedzielę Palmową przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Trzymając w rękach palmy , wyznajemy, że naszym Królem jest Jezus. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień. Bądźmy przy Jezusie nie tylko w chwilach chwały, ale i cierpienia. Trwajmy przy naszym Królu, kiedy wyszydzony i opuszczony będzie szedł drogą krzyżową. Czuwajmy przy Nim, gdy będzie umierał na krzyżu. To wszystko niech nas prowadzi do Zmartwychwstania. Przeżywając rekolekcje wielkopostne prośmy Boga o dar dobrej spowiedzi w dniu jutrzejszym dla całej parafii. Wspierajmy także dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę Seminarium Duchowne w Tarnowie i módlmy się w intencjach Synodu Diecezjalnego.

  1. Przeżywamy trzeci dzień Rekolekcji Wielkopostnych. Msze święte o g. 7.30 i 9.30 z nauką dla Rodziców, o g. 10.15 w szpitalu dla chorych, o g. 11.00 poświecenie palm, o 12.30 nauka ogólna. O g. 16.00 Gorzkie Żale i Msza święta, i spotkanie dla osób żyjących  w związkach niesakramentalnych .o g. 19.00 msza święta z nauką dla Pracowników Służby Zdrowia. Dzisiaj Młodzież z naszej parafii i dekanatu krynickiego z ks. Andrzejem  spotyka się z Ks. Bpem w Tarnowie na XXXIV Światowym Dniu Młodzieży.
  2. Jutro Wielki  Poniedziałek – Dzień spowiedzi i zakończenie Rekolekcji. Bardzo prosimy o przystąpienie do spowiedzi i nie odkładanie jej na później. Spowiedź zaczyna się od g. 8.30 – 9.30. O g. 9.30 msza św. i zakończenie dla zmiany dopołudniowej. Następnie od 10.30 – 12.00. Po południu od g. 15.30-17.30 i od 18.00 – 20.00. O g.19.00 msza św. i zakończenie rekolekcji specjalnym błogosławieństwem połączonym z odpustem zupełnym. W Wielki Wtorek będziemy spowiadać w Parafii św. Józefa w Muszynie , a  w Wielką Środę w parafii Zdrojowej. W naszym kościele będziemy spowiadać jeszcze w Wielki Czwartek od. g. 8.30 – 9.30 tylko studentów, którzy późno wrócili do domu i osoby powracające z pracy za granicą.
  3. Do chorych z Komunią św. pójdziemy w Wielki Wtorek  od g. 10.00 .  Nasz Parafialny oddział Caritas informuje, że w Wielki Wtorek od. g. 13.00-16.00 potrzebujący mogą sobie sami odebrać paczki świąteczne. Jeśli osobiście nie mogą przyjść powinni te paczki odebrać członkowie rodzin lub sąsiedzi. Wolontariusze dostarczą paczki  tylko  osobom chorym leżącym  w   Wtorek od g. 13.00
  4. Spotkanie dzieci I komunijnych z rodzicami będzie w Wielki Wtorek o g. 17.00. Czuwanie młodzieży przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek od g. 22.00 – 24.00
  5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa: Polaczków, Kiebleszów, Madejów, Włodarczyków, Bryłów, Porębów, Skwarków, pani Ewie Zrost i panu Stanisławowi Dudek, a za ofiary na kwiaty pani Cecylii Dudek i wszystkim pozostałym, którzy składali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.   Bóg zapłać  za ofiary na remont organów z ub. Niedzieli/ 5.120/   Następnie prosimy do sprzątania kościoła w Wielki Czwartek   o  8.00  blok 29.Prosimy jeszcze w Wielki Wtorek na g. 10.00 kilku mężczyzn do dokończenia Ciemnicy i Grobu Pańskiego.  Bóg zapłać Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krynicy-Zdroju za obecność z uczniami w czasie rekolekcji i za utrzymywanie porządku. Dziękujemy także rodzicom dzieci i księżom Katechetom Andrzejowi i Piotrowi, pani katechetce Lucynie Kostzewa oraz księdzu diakonowi. Bóg zapłać ks. Pawłowi za zorganizowanie Oratorium Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ciężkowic, dziękujemy również wszystkim , którzy uczestniczyli w tej szczególnej modlitwie.
  6. Cały Program Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablocie i na ulotkach. Krótko – Wielki Czwartek rano nie będzie mszy św. o g. 6.30 i 9.00. W  Wielki czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej  o g.19.00. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Obowiązek abstynencji od pokarmów mięsnych od 14 lat i post ścisły/trzy posiłki w tym tylko jeden do syta/ od 18 do 60 lat. Rozpoczęcie adoracji w Wielki Piątek  rano od g. 7.00, Droga Krzyżowa,  Koronka i początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, rozpoczęcie Liturgii popołudniowej o g. 19.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża św. w Wielki Piątek są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Wielka Sobota rozpoczęcie adoracji od g. 7.00, poświęcenie pokarmów od g. 8.30 do 15.00 co pół godziny i Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20..00. Na Liturgię w Wielką Sobotę prosimy przynieść świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – można przyjść z paschalikami, które nabywaliśmy z barankami. Rezurekcja będzie w Wielka sobotę bezpośrednio po zakończeniu mszy św. Wigilii Paschalnej. W Niedzielę Wielkanocną msze św. o g. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Serdecznie prosimy, jak co roku o przygotowanie ołtarza adoracji Pana Jezusa w Wielki Czwartek tzw. Ciemnicy i Grobu Pańskiego na W. Piątek.
  7. Oddział PTTK w krynicy-Zdroju organizuje w wielki Piątek pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt od osoby 60 zł.. Wyjazd o g. 2.30. Zapisy w biurze PTTK ul. Zdrojowa 32
Comments are closed.