V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019.

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019.

 

WPROWADZENIE: „Ja ciebie nie potępiam. Idź, ale od tej chwili już nie grzesz”. Te słowa wypowiedziane przez Jezusa stały się dla grzesznej niewiasty szansą na zerwanie ze złem i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Módlmy się by zbliżające się rekolekcje wielkopostne pomogły nam głębiej przeżywać swoją wiarę a spowiedź wielkanocna by była okazją do zerwania z grzechem i rozpoczęcia lepszego życia.  Od dzisiaj V Niedzieli Wielkiego Postu Krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 1. Dzisiaj o g. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
 2. Dzisiaj o g. 19.30 bezpośrednio po mszy św. wieczornej zapraszamy na Oratorium Drogi Krzyżowej pt. „Ślad losu”. Jest to wspaniale przygotowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej w aranżacji o. Wojciecha Skroboszewskiego w wykonaniu chóru z zespołem instrumentalnym z Ciężkowic.
 3. W tym tygodniu w Ś R O D Ę rozpoczynają się R E K O L E K C J E W I E L K O P O S T N E dla MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH o g.10.45. Będą trwały do piątku Plan rekolekcji w gablocie. /przeczytać/
 4. W środę katecheza przed chrzcielna o g. 18.00,
 5. W Piątek droga Krzyżowa o g. 15.00 dla dzieci i dla dorosłych o g. 18.30 na rozpoczęcie Rekolekcji dla Dorosłych, o g. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
 6. W sobotę – dalszy ciąg rekolekcji. O g. 8.30 różaniec rekolekcyjny, o g. 9.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz. 11.00 – Msza św. dla CHORYCH z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Lourdes; godz. 17.00 Nabożeństwo św. O. Pio i o g. 19.00 Msza z nauką ogólną.
 7. Przyszłą niedzielę – 9 kwietnia – Niedziela Palmowa i kolejny dzień rekolekcji. O godz. 7.30 i 9.30 –    Msza św. z nauką stanową dla RODZICÓW; o godz. 10.15 – Msza św. w szpitalu z nauką dla CHORYCH; o godz. 11.00 – Msza św. z nauką ogólną – poświęcenie palm; o godz. 12.30 -Msza św. z nauką ogólną; o godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św., a potem nauka dla małżeństw niesakramentalnych; godz. 19.00 – Msza św. z nauką dla służby zdrowia i pracowników szpitala. W niedziele Palmową Ks. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zaprasza młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych w Tarnowie. Wyjazd z ks. Andrzejem z parkingu naszego kościoła o g.7.00. Składka na tacę z Niedzieli Palmowej jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 8. W poniedziałek zakończenie Rekolekcji i dzień spowiedzi św. od g. 8.30 do 19.00 z przerwami. Rozkład spowiedzi jest na osobnych kartkach, które też sobie można zabrać. Ta informacja jest w folderze, który można sobie zabrać do każdego domu po jednym egzemplarzu. Szczegółowy program Rekolekcji jest w gablotach także i na stronie parafialnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa: Pieców, Szczurków, Kuraś, Zasadów, Szczepańskich, Schabińskich i za ofiary na kwiaty: rodzinom Zarzyckich i Ogorzałków oraz paniom Krystynie Kokot i Mariannie Kulbat a także panu Marcjuszowi Kulbat. Na kwiaty do grobu Pańskiego paniom: Komarnickiej, Smela, Krawczyk i Marii Witowskiej oraz Róży Różańcowej św. Rodziny. Bóg zapłać panu Gucwie za wywóz śmieci. Następnie prosimy do sprzątania Blok Nr 27.
 10. Włączmy się w „Wielkanocne Dzieło Caritas” jest jeszcze trochę baranków. W kościele i przy okazji robienia przedświątecznych zakupów w wybranych sklepach możemy składać dary żywnościowe lub środki czystości do specjalnie oznaczonych koszów. Caritas przed świętami rozdzieli potrzebującym.
 11. Spotkania: W czwartek o g. 16.00 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów i próba przed Triduum Paschalnym, Akcja Katolicka w czwartek g.19.30. DSM w środę o 16.00 i sobotę o 10.00. Trwają zapisy na Spotkanie Saletyńskie Dzieci w Kobylance w dniach 14-16 czerwca. Zapisy u ks. Piotra.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu jest dołączony film na DVD z historią św. Ignacego Loyoli.
 13. W minionym tygodniu w 81 roku życia, odeszła do Domu Ojca z naszej wspólnoty śp. Antonina Bołoz. Pogrzeb jej odbył się w Łomnicy-Zdroju. Dobry Jezu………
Comments are closed.