III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019.

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019.

 

 

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy nasze i całego świata. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Gdy przyjmujemy Boga, potrafimy wtedy miłością rozświetlić nasze życie.

 

 1. Dziś od g. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich dodatkowa Msza św. O godz. 17.30 spotkanie dla chętnych do straży przygrobnej. Prosimy także o zwrócenie marynarek strażackich Straży Grobu, jeśli komuś zalegają w domu.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia, dlatego w naszym kościele okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Specjalne teksty z modlitwą są na stolikach w formie ulotki. Ci, którzy podejmą duchową adopcję mogą sobie zabrać te ulotki i jutro w czasie Mszy świętej o 9.00 lub o 17.00 złożą przyrzeczenie oddając jedną część tej ulotki przeznaczoną do odcięcia. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin katolickich będą patronować tej modlitwie. Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji, bo jest to konkretny czyn w obronie życia ludzkiego.
 3. W środę od godz. 30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej.
 4. W Piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele: o 15.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i o 19.00 prowadzona przez chór parafialny. W kaplicy Szpitalnej Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
 5. Spotkania: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; chór o 19.30; środę o 16 i sobotę o 10 DSM.
 6. Trwa Akcja Charytatywna „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Baranki i paschaliki są rozprowadzane przez członków Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara składana wynosi co najmniej 5 zł.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Klimków, Doniec i Hebdów, oraz paniom Lucynie Kostrzewa, Teresie Brudzińskiej, Elżbiecie Pardyka i Bogusławie Buczek. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Nowak, Skarbek, Gazda i Homa oraz Danucie Bryniak, Annie Hajduk, Elżbiecie Brzęk i Andrzejowi Kacz. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego paniom: Długosz, Wiśniewskiej, Lesica, Annie Grzesiak i Annie Jeż. Następnie prosimy mieszkańców z ul. Cz. P. blok 23, klatki: G, H, I.
 8. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędnikach misyjnych w naszej diecezji po 25 zł.
 9. Trwają zapisy na Ekstremalną drogę Krzyżową, która odbędzie się w nocy z 12/13 kwietnia. Więcej informacji na stronie edk.org.ploraz na Facebook’u. W EDK mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe. Możemy wybrać jedną z trzech tras, które wyruszają z naszego kościoła.
 10. Od 1 Marca trwają zapisy do Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy”, przy ul.
 11. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie poszukuje kandydatów do 
  pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 12. Od najbliższego czwartku do Niedzieli przedstawiciele naszego parafialnego oddziału Caritas wraz z ks. Andrzejem udadzą się na Ukrainę do Polaków tam mieszkających z pomocą materialną. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w to dzieło a także ofiarodawcom.
Comments are closed.